Iza Łęcka Iza Łęcka 08.09.2021 11:38
HBO Max wchodzi do Polski
2448V

HBO Max Polska wita widzów. Na premierę zaczekamy, ale pierwsze kraje w Europie sprawdzą usługę w 2021 roku

HBO potwierdza kilka istotnych informacji dotyczących debiutu HBO Max w Polsce. Czekając na dostęp do usługi musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość, jednak widzowie z niektórych europejskich krajów już niebawem będą mogli cieszyć się kolejnymi filmami i serialami. Do Starego Kontynentu nadciąga kolejny rywal Netflixa.

HBO Max zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku, natomiast niedawno Warner Bros. rozpoczęło spokojną ekspansję na następne państwa - w czerwcu widzowie z 39 krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów mogli po raz pierwszy sprawdzić ofertę platformy. Nadciągają jednak pozytywne wiadomości dla następnych widzów.

Debiut HBO Max w Europie odbędzie się już 26 października. Pierwszymi sześcioma krajami, w których udostępniona zostanie nowa platforma będą: Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Hiszpania i Andora.

„Uruchomienie HBO Max w Europie to dla nas historyczny moment. Filmy i seriale wyprodukowane przez spółki należące do WarnerMedia, takie jak „Harry Potter”, „Gra o tron” czy „Teoria wielkiego podrywu” mają swoich fanów w całej Europie. Serwis HBO Max został stworzony po to, aby zapewnić możliwość wygodnego i intuicyjnego oglądania ulubionych produkcji, jak również pozostałych znakomitych tytułów dostępnych w jego ofercie programowej”– powiedział Johannes Larcher, Head of HBO Max International.

Polacy jednak będą musieli nieco zaczekać - nasz kraj znajduje się na liście państw, które dopiero w 2022 roku będą mogły sprawdzić nową propozycję SVOD. 

„W 2022 roku serwis HBO Max uruchomiony zostanie także na 14 kolejnych rynkach. Będą to: Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia. W przyszłym roku serwis będzie uruchomiony również w kolejnych krajach”.

Warner Media posiada w swoim portfolio wiele znakomitych i cenionych produkcji, zatem powinniśmy oczekiwać bardzo interesującego katalogu filmów i seriali, który stale będzie powiększany. Jak wskazują przedstawiciele HBO Max, widzowie będą mogli sprawdzić propozycje takich marek jak Warner Bros., HBO, DC czy Cartoon Network, w tym również nagradzane obrazy Max Originals. HBO Max będzie dostępne zarówno dla nowych użytkowników, jak i użytkowników dotychczasowych serwisów HBO.

Sprawdźcie nasze ostatnie recenzje – „Sceny z życia małżeńskiego” oraz „Ile warte jest ludzkie życie?”.

Źródło: Informacja prasowa: HBO

Tagi: HBO HBO Max