Iza Łęcka Iza Łęcka 02.09.2021 12:41
PlayStation
1422V

Sony założyło nowe studio AAA w Japonii? W planach tworzenie hitów pokroju Resident Evil i Metal Gear Solid

Japan Studio przestało już istnieć, jednak zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami Sony nie rezygnuje z potencjału deweloperów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Mówi się, że stworzono zupełnie nowe studio, którego zadaniem będzie opracowanie gier AAA. Do zespołu dołączają weterani japońskiej branży.

Swego czasu Sony zdecydowało się na znaczącą reorganizację i zrezygnowało z Japan Studio, które w pewien sposób zostało przekształcone w Asobi Studio. Dla marki PlayStation Japonia jednak nadal pozostaje niezwykle ważnym rynkiem, o czym zapewniał Hermen Hulst w ostatnim wywiadzie.

Obecnie nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych zapowiedzi dotyczących planów Sony na wskazanym rynku, jednak intrygującą wiadomością podzielił się użytkownik Reddita. Air_Radiant jako jeden z pierwszych informował o przejęciu Housemarque, tymczasem otrzymał informacje o kolejnej inwestycji japońskiego giganta.

Informator uzyskał szczegóły dotyczące następnych działań przedsiębiorstwa od tej samej zaufanej osoby, która potwierdziła przejęcie zespołu odpowiedzialnego za Returnal. Okazuje się, że Sony prawdopodobnie jest „w trakcie budowania zupełnie nowego studia w Japonii, które będzie pracować nad wysokobudżetowymi grami AAA”.

Jak wskazuje informator, tajny zespół można porównać do The Initiative od Microsoftu, a według doniesień deweloperzy mogą już pracować nad dużymi produkcjami, które odniosą sukces w Japonii oraz na Zachodzie.

„W skrócie, chcą aby to studio stworzyło IP na miarę Resident Evil, Monster Hunter, Devil May Cry czy Metal Gear. Źródło powiedziało mi, że zatrudniają weteranów z zespołu Resident Evil Capcomu, deweloperów ze Square Enix, a nawet deweloperów z Konami (podobno wielu weteranów zostało zwolnionych po reorganizacji Konami na początku tego roku)”.

Obecnie nie wskazano, o jakim projekcie mowa, jednak mówi się, że proces miał się rozpocząć na początku 2020 roku, kiedy Sony już podobno przymierzało się do zamknięcia Japan Studio. Prace jednak znajdują się we wczesnej fazie rozwoju, a do zespołu wciąż dołączają kolejni specjaliści.

Air_Radiant podkreślił że na początku traktował powyższą informację z dystansem (choć to samo źródło potwierdziło mu przejęcie Housemarque), jednak w tej sprawie nawiązał kontakt z inną osobą i otrzymał potwierdzenie, że studio miałoby zostać ujawnione w ciągu najbliższych miesięcy – wraz z nową grą.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/sony-apparently-building-brand-new-studio-in-japan.480592/

Tagi: PlayStation PlayStation 4 PS4 ps5