Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.09.2021 09:30
Spider-Man komiks
1270V

Spider-Man kosztujący fortunę. Pierwszy numer komiksu sprzedany za 3.6 miliona dolarów

Wygląda na to, że najpopularniejszy bohater komiksowy ostatnich dekad nie wymiata dziś wyłącznie w grach i filmach - historyczny numer komiksu sprzedany za kosmiczne pieniądze. 

W ostatnich miesiącach niezwykle głośno jest o rekordach padających w branży gier wideo i przy okazji kultowych gier w świetnym stanie i na retro konsolach. Nawet pomimo kontrowersyjnej afery z systemem oceniania, wciąż możemy obserwować kolejne aukcje, na których padają astronomiczne sumy. Czego by bowiem nie mówić, często jest to kawał historii. 

Nie jest to jednak jedyna branża rozrywkowa, gdzie ceny za kultowe przedmioty osiągają dziewięciocyfrowe wyniki. Jak się bowiem okazuje, również kapitale zachowane komiksy mogą pchnąć bogatych ludzi do sięgania do najgłębszych zakamarków kieszeni. Tak było w przypadku pierwszego numeru komiksów Marvela, w którym pojawił się Peter Parker - albo mówiąc jaśniej, Spider-Man. 

Miało to miejsce w numerze "Amazing Fantasy #15", który debiutował w sierpniu 1962 roku, więc blisko 60 lat temu! Zgodnie z informacjami, które podał The Hollywood Reporter, legendarne dzieło Stana Lee i Steve'a Ditko zostało sprzedane podczas Heritage Auction’s Signature Comics & Comic Art za kwotę 3,6 miliona dolarów! Mówimy więc o naprawdę solidnej sumce. Czytaliście kiedyś ten komiks? 

Amazing Fantasy #15

Źródło: https://www.thegamer.com/spiderman-comic-auction-amazing-fantasy-15-36-million/

Tagi: cena komiks Marvel rekord Spider-Man