Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.09.2021 20:24
Starfield vs Venom
2173V

PlayStation 5 vs. Xbox Series X|S. Jakie gry ekskluzywne mają zapewnić Sony i Microsoft?

Sony i Microsoft przedstawiły swoje plany na najbliższe dwa lata, więc możemy zestawić gry oferowane przez obie korporacje do końca 2023 roku. Gracze mogą mieć pewność, że zagrają w wiele fantastycznych przygód, które zadebiutują na Xboksach Series X|S, PlayStation 5 i PC.

Microsoft podczas E3 ujawnił szereg gier zmierzających na Xboksy Series X|S, Xboksa One i PC, a na wczorajszym PlayStation Showcase zobaczyliśmy mnóstwo ciekawych tytułów z PlayStation 5, PlayStation 4 i komputerów osobistych.

Ryan McCaffrey z IGN zestawił przedstawione tytuły i lista konsolowych wyłączności jest naprawdę pokaźna, bo producenci zadbają o wiele naprawdę ciekawych gier.

W jego wiadomości znajdują się pozycje debiutujące na konsolach dwóch generacji Microsoftu (Halo Infinite, Forza Horizon 5) oraz Sony (Horizon FW, GOW Ragnarok, GT7), ale nie brakuje także tytułów zmierzających także na PC, produkcji third-party oraz gier przygotowywanych wyłącznie dla next-genów i PC (Hellblade 2, Starfield, Fable, Avowed, Gears 6 vs. Spider-Man 2, KOTOR, Ghostwire Tokyo, Forspoken, Wolverine).

Pewnie oba zestawienia można jeszcze rozbudować, bo nie możemy zapomnieć, że to nie są wszystkie pozycje rozwijane w Xbox Game Studios oraz PlayStation Studios, ale już teraz widać, że w następnych dwóch latach nie będziemy się nudzić.

Na jakie gry czekacie najbardziej?

Źródło: Twitter: DMC_Ryan

Tagi: Microsoft PlayStation 5 PS5 Sony Xbox Series X|S XSX|S