Alan Wake Remastered jest „zapowiedzią Alan Wake 2”. Remedy ma rozwijać oczekiwaną historię

Gry
1314V
Alan Wake Remastered jest „zapowiedzią Alan Wake 2”. Remedy ma rozwijać oczekiwaną historię
Wojciech Gruszczyk | 10.09.2021, 14:45

Remedy Entertainment odsłoniło Alan Wake Remastered i gracze już wkrótce ponownie zapoznają się z pierwszą przygodą pisarza. Gra ma być jednak wyłącznie wstępem, który przypomni szerokiej publice o tym IP, by w przyszłości zainteresowani zapoznali się z Alan Wake 2.

Remedy Entertainment w lipcu 2019 roku wykupiło prawa wydawnicze do Alan Wake od Microsoftu, a wcześniej firma posiadała pełne prawa do IP. Od tego czasu czekamy na konkretną zapowiedź kontynuacji i nadciągający Alan Wake Remastered ma w pewien sposób zwiastować pracę nad Alan Wake 2.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tak przynajmniej twierdzi Jeff Grubb, który już kilka miesięcy temu informował, że Remedy Entertainment nawiązało współpracę z Epic Games, by stworzyć dwa projekty: mniejszy (odświeżona część) oraz większy (Alan Wake 2). Aktualnie zapowiedziano ten pierwszy, ale podobno to dopiero początek.

„Planują sequel Alan Wake. To jest coś, o czym mówiłem wcześniej... pracują z Epic Games nad produkcją Alan Wake 2, a przynajmniej jest to w fazie planowania. Więc czy to przerodzi się w coś konkretnego i realnego? Jestem pełen nadziei. Myślę, że tak. Nie wyobrażam sobie, żeby to się zatrzymało” – powiedział Jeff Grubb podczas streamu Giant Bomb

Opowieść debiutująca w październiku ma pokazać graczom, że twórcy chcą rozwijać to IP, ale potrzebują odpowiedniej publiki dobra cena powinna skłonić wielu do gry.

„Remedy jest naprawdę zajęte. Są super, super zajęci, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy to się wkrótce zmieni w coś konkretnego, czy nie. Ale tak, Alan Wake Remastered to ich powrót do Alana Wake'a i powiedzenie „Hej, to jedna z naszych kluczowych marek, chcemy, żeby ludzie ją pamiętali”.” – dodał Jeff Grubb

Trzeba jednak zaznaczyć jedno – jeśli nawet Alan Wake 2 ma powstać, to na jego zapowiedź, a następnie premierę przyjdzie nam najwidoczniej sporo zaczekać.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/alan-wake-remastered-is-a-precursor-to-a-full-sequel-its-claimed/

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper