Iza Łęcka Iza Łęcka 10.09.2021 12:11
Gran Turismo 7
2760V

Gran Turismo 7 będzie „zwieńczeniem serii, spełniającym oczekiwania fanów”. Poznaliśmy szczegóły gry

Szybkie i piękne samochody, zmienne warunki pogodowe oraz efektowne tory to tylko wstępne cechy charakterystyczne najnowszej odsłony Gran Turismo. Na blogu PlayStation Kazunori Yamauchi podzielił się wieloma informacjami dotyczącymi GT7.

Gran Turismo 7 to gra, której nie mogło zabraknąć podczas wczorajszego PlayStation Showcase - klimatyczny zwiastun wprowadził nas w realia produkcji, która przybędzie z piskiem opon już 4 marca 2022 roku na PlayStation 5 oraz PlayStation 4. Obecnie twórcy nieco szerzej opowiedzieli o założeniach rozgrywki.

Najnowsze wyścigi Polyphony Digital mają okazać się produkcją, która dotrze zarówno do wieloletnich sympatyków serii i fanów motoryzacji, jak również graczy mających po raz pierwszy kontakt z gatunkiem.

„GT7 jest zarówno zwieńczeniem serii, spełniającym oczekiwania fanów GT na przestrzeni lat, jak i tytułem, który wyznacza początek trudnej misji zawarcia w jednej grze wideo całego bogactwa kultury samochodowej z przeszłości” - stwierdził Kazunori Yamauchi.

Po Gran Turismo Sport przyszedł czas na pozycję posiadającą nowo zaprojektowany tryb kampanii oraz część dobrze znanych, historycznych torów, takich jak chociażby Trial Mountain i High-Speed Ring, jakie zobaczyliśmy na najświeższym materiale. Deweloperzy wykonali szereg dodatkowych prac, by wygląd tras był jak najbardziej szczegółowy i bogaty oraz z pełni wykorzystał możliwości PS5.

Polyphony Digital nie zapomniało również o samochodach - ich tuningu oraz fotografowaniu. Scapes to tryb, dzięki któremu wykonamy najbardziej efektowne ujęcia bryk, wykorzystamy technologię HDR czy eksperckie ustawienia. Modyfikowanie maszyn jest kolejnym elementem Gran Turismo 7 - sympatycy wyścigów mogą ponownie zacząć od pojazdu fabrycznego i stopniowo rozbudowywać swój samochód, aby dopasować go do własnych preferencji, poprzez modyfikacje osiągów silnika, zawieszenia, hamulców, opon czy przełożeń skrzyni biegów.

Dopełnieniem emocji panujących na trasach mają być zmienne warunki pogodowe. Bazując na danych z kilku tysięcy miejsc na całym świecie, udało się odwzorować rzeczywisty i złożony wygląd nieba oraz zmiany oświetlenia o różnych porach dnia i przy różnej pogodzie. Wszystkim nam z niecierpliwością pozostaje czekać na następne materiały z gry!

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/09/09/gran-turismo-7-arrives-on-ps5-and-ps4-march-4

Tagi: Gran Turismo 7 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment