Iza Łęcka Iza Łęcka 10.09.2021 07:34
Spider-Man 2
2409V

Spider-Man 2 i Wolverine tylko na PS5. Historia Logana jest na „bardzo wczesnym etapie rozwoju”

Insomniac Games nie zwalnia tempa – w trakcie PlayStation Showcase ujawniono aż dwie nowe gry tego studia zmierzające wyłącznie na PS5. Niestety, na Logana przyjdzie nam zaczekać nawet kilka lat... Wiele na to wskazuje, że prace nad grą dopiero ruszają.

Potwierdziły się plotki – Insomniac Games rozwija nową przygodę w świecie Spider-Mana! Ponownie projektem zarządzają Bryan Intihar (dyrektor kreatywny) oraz Ryan Smith (reżyser gry), a przygoda skupi się na dobrze już znanych bohaterach dwóch wcześniejszych produkcji: Spider-Man oraz Spider-Man: Miles Morales.

Deweloperzy potwierdzają wykorzystanie wielu nowych umiejętności, ciekawe, różnorodne stroje, jak również walki z wcześniej niedostępnymi przeciwnikami. Jednym z nich jest oczywiście Venom, w którego wcieli się Tony Todd – aktor znany z serii „Candyman”. Jako Peter i Miles powrócą Yuri Lowenthal i Nadji Jeter.

Równie ekscytującą zapowiedzią był Marvel's Wolverine, o którym studio już nieco opowiedziało. Jest to samodzielna produkcja, za którą odpowiadają Brian Horton (dyrektor kreatywny) i Cameron Christian (dyrektor gry) – duet rozwijał Spider-Man: Miles Morales, co potwierdza istotną wiadomość: czekając na grę kilka lat, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Deweloperzy dopiero w zeszłym roku zakończyli rozwijanie przygody Milesa Moralesa, natomiast nowy projekt znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju:

„Podobnie jak w przypadku naszych gier o Spider-Manie, naszym celem jest nie tylko uszanowanie DNA tego, co czyni tę postać tak popularną, ale także szukanie możliwości, by nadać jej świeżego charakteru i prawdziwie odzwierciedlić ducha Insomniac. Mimo że Marvel's Wolverine jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, to z tego, co widziałem z emocjonującej narracji i najnowocześniejszej rozgrywki (...), zespół już tworzy coś naprawdę wyjątkowego.”.

Wiele na to wskazuje, że na początku zagramy w Marvel's Spider-Man 2 (w 2023 roku), a dopiero w następnych latach (2024/2025) w Marvel's Wolverine.

W galerii znajdziecie kilka nowych ujęć Spider-Mana, prezentację Venoma oraz Wolverine'a.

Spider-Man 2

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/09/09/marvels-spider-man-2-and-marvels-wolverine-revealed/

Tagi: Insomniac Games Marvel's Wolverine Spider-Man 2 Wolverine Marvel's Spider-Man 2