Iza Łęcka Iza Łęcka 09.09.2021 11:15
Fallout Worlds w Fallout 76
564V

Fallout Worlds w Fallout 76. Gracze mogą stworzyć własne światy

Fallout Worlds zawitało do Fallout 76. Entuzjaści pozycji mogą stworzyć swoje światy i zaprosić do zabawy znajomych. Deweloperzy oddali w ręce społeczności rozbudowane narzędzie, jednocześnie zachęcając do sprawdzenia wcześniej przygotowanych terenów.

Fallout 76 jest wciąż rozbudowywane, dzięki czemu społeczność gry systematycznie może doświadczać nowych atrakcji oraz aktywności. Twórcy w końcu zapewnili Fallout Worlds, czyli opcję budowania niestandardowych światów. Aktualizacja, która trafiła na serwery, została zapowiedziana już w lipcu.

Bethesda zadbała o rozbudowane narzędzia do tworzenia i personalizowania Appalachów – opcja jest dostępna dla członków Fallout 1st oraz maksymalnie siedmiorga zaproszonych znajomych. Entuzjaści marki otrzymają możliwość sprawdzenia zróżnicowanych ustawień, dzięki którym można zmienić dosłownie wszystko: począwszy od zasad walki i ograniczeń C.A.M.P., po efekty pogodowe oraz unikalne filtry wizualne. Tak prezentuje się kilka przykładów:

  • Wrogowie w pobliżu – Wrogowie pojawiają się w pobliżu postaci w czasie rozgrywki.
  • Wesoły budowniczy – Konstruuj platformy i struktury w miejscach zazwyczaj niedostępnych i zmieniaj limity wysokości osad.
  • Nielimitowana amunicja – Połącz nielimitowaną amunicję i brak przeładowania, aby uruchomić niekończący się wodospad zniszczenia.
  • Kontrolowanie pogody – Kontroluj efekty pogodowe, takie jak mgła, promieniowanie jądrowe, a nawet burze kwantowe. 
  • Spersonalizowana rozgrywka – Zmień ustawienia PvP oraz ustawienia trudności.
  • Ustawienia grawitacji – Włącz fizykę ragdoll, zmień wysokość skoków i wyłącz obrażenia od upadków. 

Fallout Worlds jest aktywnością przeznaczoną nie tylko dla użytkowników, którzy posiadają Fallout 1st, lub ich znajomych. Deweloperzy oferują także „światy publiczne”, czyli bezpłatne tereny, które mogą sprawdzać wszyscy zainteresowani gracze. Głównym celem tych wyselekcjonowanych i stworzonych przez zespół Bethesda Game Studios światów jest zaprezentowanie potencjału nowej propozycji.

„Światy publiczne będą dostępne dla wszystkich graczy w tematycznych seriach, z których każda będzie prezentowała nową kombinację ustawień dostępnych w światach własnych”.

Twórcy zapewnili możliwość importowania swojej postaci z trybu przygodowego do Fallout Worlds, ale postęp w światach własnych i publicznych pozostaje niezależny od trybu przygodowego.

Źródło: Informacja prasowa: Bethesda Polska

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76