Iza Łęcka Iza Łęcka 09.09.2021 07:38
PS5 Japonia i sprzedaż konsoli Sony
1418V

PS5 przekroczyło pierwszy kamień milowy w Japonii. Konsola sprzedaje się szybciej od PS4

Dostęp do PlayStation 5 jest ograniczony na całym świecie, jednak urządzenie systematycznie trafia do nowych właścicieli, więc Sony może pochwalić się kolejnymi sukcesami. Mimo iż w Japonii sprzęt nadal bardzo trudno kupić, otrzymaliśmy informacje o znacznie lepszych rezultatach PlayStation 5 względem PlayStation 4.

O trudnej sytuacji PlayStation w Japonii świadczy fakt, że gracze nadal są zmuszeni do rywalizacji o wolne sztuki, ustawiają się w gigantycznych kolejkach lub biorą udział w loteriach – tylko szczęśliwcy mogą wrócić do domu z PlayStation 5.

Mimo to sprzęt cieszy się jeszcze większą popularnością niż PS4 w analogicznym czasie od premiery. Według najnowszych danych Famitsu sympatycy konsolowej rozgrywki w Kraju Kwitnącej Wiśni kupili już ponad 1 mln PlayStation 5. Biorąc pod uwagę wymagające warunki i ograniczenia, rezultat jest bardzo dobry.

Klienci sięgnęli po dokładnie 1 012 656 sztuk PS5 – 847 421 egzemplarzy standardowego modelu i 165 235 pudełek z wersją Digital. Nie ulega wątpliwości, że wskazany wynik byłby znacznie lepszy, jednak Japonia to jeden z krajów, w którym bardzo trudno zdobyć konsolę Sony.

PS5 osiągnęło 1 milion w Japonii przed pierwszą rocznicą (konsola znalazła się na rynku 12 listopada 2020 roku). Dla porównania, PS4 uzyskało tę samą sprzedaż w styczniu 2015 roku, jednak urządzenie zadebiutowało dokładnie 22 lutego 2014 roku.

Co ciekawe, najchętniej kupowaną grą na PS5 w Japonii jest obecnie Resident Evil Village, który od czasu premiery osiągnął sprzedaż na poziomie ponad 67 000 egzemplarzy.

Choć od momentu pojawienia się PlayStation 5 nie brakuje negatywnych komentarzy dotyczących strategii Sony w tamtym regionie, nowa generacja cieszy się sporym zainteresowaniem. Dużym problemem dla graczy z omawianego kraju okazało się ujednolicenie przycisku „X”.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/09/ps5-sales-top-one-million-in-japan

Tagi: PlayStation playstation 5 PS5 Sony sprzedaż konsol