Yakuza w Stanach Zjednoczonych lub Europie? Twórcy rozważają przeniesienie serii

Plotka
873V
Yakuza w Stanach Zjednoczonych lub Europie? Twórcy rozważają przeniesienie serii
Wojciech Gruszczyk | 06.09.2021, 19:26

Twórcy serii Yakuza wspominają o bardzo ciekawym ruchu. Japończycy rozważają przeniesienie swojego wielkiego uniwersum do innych krajów, tak by za pomocą historii móc przedstawić zupełnie nowe lokacje. To aktualnie tylko plany, ale biorąc pod uwagę naszą branże – raczej nie pojawiają się bez przyczyny.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Yakuza może utracić swojego głównego twórcę – Toshihiro Nagoshi od 1989 roku rozwija kolejne gry dla Segi, ale bardzo możliwe, że Japończyk dołączy do chińskiego NetEase'a, gdzie założy zupełnie nowy zespół.

Twórcy aktualnie nie komentują tej plotki, ponieważ szykują się do premiery Lost Judgment, więc właśnie z tej okazji deweloperzy rozmawiali z redakcją The Gamer i podczas dyskusji padło bardzo interesujące stwierdzenie.

Kazuki Hosokawa, reżyser Lost Judgment, wspomniał o ciekawej sytuacji – deweloperzy chcą nie tylko rozwijać nowe pozycje na całym świecie, ale również badają możliwość opuszczenia Japonii. Gracze mogliby w ten sposób poznawać historie umiejscowione w innych krajach.

Aktualnie Japończycy nie wspominają o konkretach, jednak biorąc pod uwagę, że takie słowa w naszej branży są zazwyczaj teaserem – nie będę zaskoczony, gdy twórcy w niedalekiej przyszłości zapowiedzą nową grę.

To co... Yakuza w USA przed GTA 6? ;)

Źródło: https://www.psu.com/news/lost-judgment-director-talks-possibility-of-future-yakuza-games-going-outside-of-japan/

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper