Lost Judgment

Lost Judgment

8,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.0
XONE -
PS5 8.6
XSX|S 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.09.2021
Europa:
24.09.2021
Polska:
24.09.2021
Producent:
Ryu Ga Gotoku Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.09.2021
Europa:
24.09.2021
Polska:
24.09.2021

Recenzja redakcji

Lost Judgment - recenzja gry. TOP 5 gier SEGI
9.0
Lost Judgment - recenzja gry. TOP 5 gier SEGI
PS4 XONE PS5 XSX|S

Lost Judgment - opis gry

Lost Judgment to gra action-adventure wyprodukowana przez Ryu Ga Gotoku Studio i wydana przez firmę Sega. Tytuł ukazał się na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Był on sequelem Judgment.

Fabuła - Lost Judgment

Akcja gry rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części, choć Lost Judgment nie jest bezpośrednią kontynuacją. Prywatny detektyw Takayuki Yagami (grany przez znanego japońskiego aktora Takuyę Kimurę) musi rozwikłać zupełnie nową zagadkę kryminalną. Wszystko rozpoczyna się od banalnego z pozoru procesu Akihiro Ehary, który zostaje oskarżony o molestowanie seksualne kobiet na stacji metra. Gdy wydaje się, że wszystko zmierza do niezbyt efektownego końca, Ehara ujawnia niezwykłą informację: miejsce ukrycia zwłok w Isezaki Ijincho, dzielnicy Yokohamy, co znacząco komplikuje obraz sytuacji. Adwokatka Saori Shirosaki prosi Yagamiego o wyjaśnienie sprawy, która z biegiem czasu zaczyna się coraz bardziej komplikować.

Rozgrywka - Lost Judgment

Trzon rozgrywki pozostał bez większych zmian. Lost Judgment to gra z otwartym światem (choć niewielkich rozmiarów w porównaniu z wieloma innymi tytułami tego typu) i zręcznościowym systemem walki. Podczas zmagań odwiedzamy lokacje takie jak dzielnica Kamurocho czy Isezaki Ijincho (znana z Yakuza: Like a Dragon) starając się rozwiązać sprawę Ehary, a także szereg innych pobocznych zadań, jeśli mamy na to ochotę. 

Sequel Judgment wprowadza też jednak szereg nowości. Ten największy to aktywności związane ze szkołą. By poradzić sobie ze śledztwem, Yagami będzie musiał się wkupić w łaski uczniów. Co z tym idzie, gra -- podobnie jak seria Yakuza -- oferuje prawdziwą mnogość w dziedzinie minigier: boks, walki robotów, wyścigi motocykli, tańce, jazda na deskorolce itd.

Najważniejsze filary gameplayu także doczekały się nowości. Jest to trzeci styl walki, który pozwala rozprawiać się z przeciwnikami bez robienia im specjalnej krzywdy (przydaje się do bitek z uczniami), umiejętności wspinaczki czy zwisania z krawędzi, co znacząco poszerza możliwości eksploracji. 

W Lost Judgment powraca ponadto chleb powszedni detektywa: badanie podejrzanych miejsc, skradanie, śledzenie itd. Dodać warto, iż tym razem skorzystać można z pomocy psa.  

Wideo - Lost Judgment

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper