Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 04.09.2021 10:30
Nintendo TGS 2021
501V

Nintendo nie pojawi się na Tokyo Game Show 2021. Japoński gigant bez prezentacji podczas imprezy

Wygląda na to, że podczas tegorocznej, hybrydowej imprezy Tokyo Game Show, zabraknie Nintendo - zarówno w formie cyfrowej prezentacji, jak i wystawy.

Po gamescomie 2021, który miał miejsce przed tygodniem, wiele osób robiło sobie chrapkę na kolejną dużą imprezę tego roku, a więc Tokyo Game Show 2021. I choć na przykład Square Enix zapowiedziało już swój udział i mocne prezentacje (fani liczą na kolejną odsłonę Final Fantasy), to Xbox zdążył już ostudzić oczekiwania odnośnie do swojego pokazu - pomimo iż się pojawią, to raczej bez bomb.

Teraz napływa do nas kolejna niezadowalająca informacja. Dowiedzieliśmy się bowiem, że na imprezie zabraknie Nintendo. Wiadomość pojawiła się na oficjalnym japońskim Twitterze firmy. Zgodnie z tłumaczeniem, ekipa nie pojawi się ani w formie fizycznej ze swoim stoiskiem, ani prezentując jakiekolwiek tytuły online. Niemniej, zostało wspomniane, iż giganci branży będą współpracować z wystawcami kilku gier niezależnych.

Na koniec wpisu pojawiła się apelacja o zachowanie bezpieczeństwa na imprezie, w związku z panującą sytuacją. Co możemy wywnioskować jednak z głównej części wiadomości? To, że nie należy spodziewać się wielkich zapowiedzi w postaci kolejnego zwiastuna sequela The Legend of Zelda: Breath of the Wild, czy też kolejnych gier o Mario lub Pokemonów.

Źródło: https://gamerant.com/nintendo-tokyo-game-show-2021/

Tagi: gry Nintendo online TGS tokyo game show 2021