Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.09.2021 19:08
Xbox
1417V

Microsoft testuje obsługę aplikacji Android na Xboksie. Firma może zamienić konsolę w PC?

Microsoft najwidoczniej chce wprowadzić aplikacje z systemu Android nie tylko na Windows 11. Amerykańska korporacja rozpoczęła testowanie nowości również na Xboksach i już teraz pojawiają się różne koncepcje związane z tą propozycją.

Microsoft ujawniając Windows 11 zapowiedział, że zamierza zaoferować użytkownikom możliwość natywnej instalacji aplikacji z systemu Android i choć propozycja nie będzie gotowa na premierę, to najwidoczniej funkcja może trafić także na Xboksy.

Jak podaje XDA, firma testuje możliwość instalowania apek nie tylko na Windowsie, ale również Xboksie – w wymaganiach pojawia się „Xbox One”.

Nikt raczej nie zamierza grać w Call of Duty Mobile przez Xboksa One lub Xboksy Series X|S, ale opcja korzystania z Google Play potencjalnie może zapewnić graczom dostęp do różnych programów – przykładowo Microsoft Office czy też Zoom.

Brytyjski Eurogamer mówi wprost, że konsola przez dostęp do aplikacji Google może zostać wykorzystywana jako „komputer ogólnego przeznaczenia”. Jak wiadomo Microsoft od dawna zapewnia dostęp do klawiatury i myszki, więc w łatwy sposób moglibyśmy swobodnie korzystać z różnych programów.

Xbox i Windows i Android

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-09-03-microsoft-appears-to-be-testing-android-app-support-on-xbox

Tagi: Android Microsoft PC Xbox