Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.06.2021 17:55
Xbox x Windows 11
2094V

Windows 11 został „stworzony dla graczy”. Microsoft potwierdza funkcje i wsparcie aplikacji Androida

Microsoft potwierdza kolejne możliwości Windows 11 i według przedstawicieli korporacji – system został stworzony, by oferować jak najlepsze doświadczenie graczom. Firma potwierdziła także natywne działanie aplikacji z Androida.

Na wydarzeniu Microsoftu nie mogło zabraknąć konkretnych szczegółów dotyczących współpracy Windows 11, ale czy ktoś spodziewał się tak pozytywnych informacji? Amerykańska korporacja potwierdziła, że najnowszy system „został stworzony dla graczy”.

Windows 11 otrzymał obsługę Direct Storage, Auto HDR i DirectX 12 Ultimate! Wszystkie gry zostaną ulepszony i od startu klienci będą mogli cieszyć się znacznie ładniejszą oprawą – za sprawą technologii Microsoftu.

„Gry będą wyglądać lepiej niż kiedykolwiek dzięki Auto HDR - wyjątkowej funkcji oferowanej w systemie Windows 11, która automatycznie dodaje ulepszenia High Dynamic Range (HDR) do gier opartych na DirectX 11 lub nowszym, które wcześniej korzystały tylko ze Standard Dynamic Range (SDR)”

„Dzięki wysokowydajnemu dyskowi SSD NVMe i odpowiednim sterownikom, system Windows 11 może wkrótce ładować nowe gry szybciej niż kiedykolwiek dzięki przełomowej technologii DirectStorage, którą wprowadziliśmy również jako część architektury Xbox Velocity w konsolach Xbox Series X i Xbox Series S”.

Na blogu Xboksa pojawiła się wiadomość, według której „Windows 11 jest najlepszym systemem dla graczy w historii”, ponieważ OS był od podstaw tworzony w taki sposób, by zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia.

Windows 11 x PC x Gaming

W Windows 11 pojawi się dedykowana aplikacja Xboksa, dzięki której możemy bez problemu grać w gry z Xbox Game Pass na PC.

„Game Pass na PC obejmuje gry na PC od Xbox Game Studios i Bethesdy w dniu premiery, członkostwo EA Play bez dodatkowych opłat w ramach Game Passa na PC lub Ultimate, a także szeroki wybór tytułów od dużych i małych firm partnerskich. Dzięki Xbox Game Pass Ultimate możesz także korzystać z usługi Xbox Cloud Gaming na komputerach z systemem Windows za pośrednictwem przeglądarki, dzięki czemu nawet na podstawowych urządzeniach możesz grać w największe tytuły z konsoli Xbox. A jak niedawno ogłosiliśmy, dodamy granie w chmurze bezpośrednio do aplikacji Xbox na PC”.

Firma potwierdziła także współpracę z deweloperami, by gracze otrzymali dostęp do cross-platformowej rozgrywki i opcji cross-save. Microsoft zapowiedział również kompletne przebudowanie sklepu.

To jednak nie koniec ciekawych informacji – Windows 11 otrzyma także pełne wsparcie aplikacji z systemu Android. W nowym sklepie znajdziemy wszystkie apki, które będą teraz działać natywnie.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/06/24/windows-11-the-best-windows-ever-for-gaming/

Tagi: Microsoft Windows 11 Xbox