Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.09.2021 14:02
Xbox Series X|S - Xbox One
1608V

Xbox Polska promuje granie w next-genowe gry na Xboksie One. Oddział przedstawia nowe funkcje

Polski oddział Xboksa prezentuje najnowszą propozycję Microsoftu. Gracze już wkrótce nawet na konsolach poprzedniej generacji będą mogli włączać produkcje z Xboksów Series X|S. Jedną z nowych funkcji będzie również włączanie gry z Xbox Game Pass bez konieczności ściągania pozycji.

Microsoft na swojej konferencji podczas gamescomu potwierdził nowe funkcje zmierzające dla klientów amerykańskiej korporacji. Xbox Cloud Gaming zawita również na konsole, więc teraz gracze nie będą zmuszeni do pobierania całej produkcji, by móc sprawdzić, czy dany tytuł im odpowiada – po premierze usługi zainteresowani będą mogli na dobry początek wypróbować pozycję, a dopiero później pobiorą produkcję na swoją konsolę.

Funkcja będzie działać nie tylko na Xboksach Series X|S, ale również poprzednia generacja skorzysta z mocy chmury i dzięki temu na Xboksie One będziemy mogli wypróbować wszystkie next-genowe tytuły.

Dla przykładu w przyszłym roku tylko na XSX|S i PC zadebiutują STALKER 2, Redfall oraz Starfield, ale trzy gry będą dostępne na XOne za pomocą Xbox Cloud Gaming. Będzie to na pewno ciekawa propozycja dla graczy, którzy posiadają mocne i stabilne połączenia sieciowe, ale aktualnie nie zamierzają kupować nowych konsol Microsoftu.

Xbox Polska przypomina także o możliwości ogrywania gier na ekranie monitora (przez przeglądarkę) czy też urządzeniach mobilnych. Microsoft stale rozwija chmurę i zachęca do takiej zabawy.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Microsoft Xbox Cloud Gaming Xbox One Xbox Series X|S