Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2021 19:31
Xbox One S - gamescom - 2021 - cloud gaming
2472V

Xbox Cloud Gaming na konsolach! Xbox One otrzyma next-genowe gry

Xbox Cloud Gaming nie będzie już dostępny wyłącznie na urządzeniach mobilnych i komputerach osobistych. Microsoft realizuje swój plan i właśnie zapowiedziano wrzucenie usługi na konsole – nawet posiadacze Xboksów One będą mogli sprawdzić potencjał chmury i tym samym zagrać w najnowsze gry na sprzęcie z 2013 roku.

Xbox Cloud Gaming już teraz zbiera mnóstwo pochwał, ponieważ usługa pozwala na zapoznanie się z największymi produkcjami na ekranie smartfonu czy też tabletu. Microsoft ma jednak znacznie większe plany i chmura trafiła już na PC – gracze mogą przykładowo przez przeglądarkę lub aplikację sprawdzać kolejne gry.

Teraz producent potwierdził kolejną bardzo ważną wiadomość związaną z tą technologią – Xbox Cloud Gaming trafia na konsole ósmej i dziewiątej generacji amerykańskiej korporacji. W rezultacie nawet na Xboksie One zagramy w wiele współczesnych produkcji.

W przypadku Xboksów Series X|S możemy otrzymać bardzo ciekawą funkcję – przed pobraniem gry na dysk za pomocą chmury sprawdzimy, czy wybrany tytuł przypadnie nam do gustu, a jednocześnie na konsoli będą pojawiać się już stosowne pliki. Do wszystkiego niezbędne jest potężne i stabilne połączenie sieciowe.

Xbox Cloud Gaming z Xbox Game Pass zadebiutuje w święta na konsolach jeszcze w 2021 roku – premierę zaplanowano na święta.

Tagi: Gamescom Microsoft Xbox Xbox Cloud Gaming Xbox One Xbox Series X|S