Medium na rozgrywce i porównaniu PS5, XSX|S oraz PC. Bez ray tracingu na konsoli Sony

Gry
1721V
Medium na rozgrywce i porównaniu PS5, XSX|S oraz PC. Bez ray tracingu na konsoli Sony
Iza Łęcka | 02.09.2021, 13:32

Nadejście najnowszej gry Bloober Team na PS5 było ogłoszone już w czerwcu – już jutro gracze korzystający z PlayStation 5 będą mogli sprawdzić klimatyczną historię Marianny. Przekonajmy się, jak prezentuje się gra w wersji najnowszą generację Sony.

Ostatnie miesiące były dla krakowskiego zespołu niezwykle udane, na co niebagatelny wpływ miała również premiera Medium na Xboksach Series X|S oraz PC. Studio nie czekało jednak zbyt długo na pojawienie się historii Marianny na następnej platformie, a społeczność PlayStation może już niebawem przetestować grę polskiego studia.

W swojej recenzji Medium na PS5 nasz naczelny Roger ubolewał nad brakiem nowej zawartości, jednak zachwalał wykorzystanie możliwości kontrolera DualSense, klimatyczną muzykę czy mroczny design lokacji. Na poniższym porównaniu prezentującym wersje z PlayStation 5, Xboksów Series X|S oraz PC możemy przyjrzeć się niektórym fragmentom produkcji. Co ciekawe, tytuł Bloober Team na konsoli Sony ładuje się w ponad 20 sekund, natomiast na urządzeniach Microsoftu wskazany rezultat jest o wiele lepszy (odpowiednio 8 s dla XSS oraz ponad 10 s dla XSX).

Jak wskazuje autor materiału, produkcja w edycji na najnowszy sprzęt Japończyków pozbawiona została ray tracingu, jednak to umożliwiło zwiększenie rozdzielczości i uzyskanie dynamicznego 4K. Grając nie doświadczymy lepszych tekstur, jednak delikatne zmiany przeszło oświetlenie.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (121)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper