Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.09.2021 17:48
Cyberpunk 2077
1056V

CD Projekt podsumowuje ostatnie miesiące. Cyberpunk 2077 najważniejszym projektem firmy

CD Projekt właśnie podsumował wyniki finansowe za pierwszą połowę 2021 roku i w tym okresie korporacja zarabiała głównie na sprzedaży cyfrowych wersji Cyberpunka 2077 oraz Wiedźmina 3: Dziki Gon – tym razem firmie udało się wypracować 105 mln zł zysku netto.

CD Projekt RED nieustannie pracuje nad ulepszeniem Cyberpunka 2077 – produkcja w ostatnim czasie otrzymała dużą aktualizację 1.3 oraz deweloperzy zapewnili graczom pierwsze bezpłatne DLC. Jak wiadomo firma wciąż pracuje nad opracowaniem next-genowego wydania oraz mierzy się z dostarczeniem na rynek płatnych dodatków do przygody z Night City.

Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt, potwierdził, że to właśnie skupienie się na ulepszeniach Cyberpunka 2077 było najważniejszym projektem studia w ostatnich miesiącach – deweloperzy starali się, by gra mogła wrócić na PlayStation Store:

„Serwisowanie Cyberpunka w czasie transformacji studia i w trybie pracy zdalnej, który w znacznej mierze wciąż u nas obowiązuje, jest trudniejsze, ale dajemy z siebie wszystko. Poza kolejnymi aktualizacjami pracujemy obecnie nad innymi projektami, w tym nad dedykowanymi na konsole nowej generacji wersjami Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 oraz nad dodatkiem do Cyberpunka”.

W pierwszej połowie 2021 roku firmie udało się wypracować 471 mln zł przychodów, a skonsolidowany zysk netto wyniósł 105 mln zł. CD Projekt najwięcej zarabiał na sprzedaży Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD Projekt ds. finansowych, wspomniał, że nieustannie najważniejszym projektem dla studia jest Cyberpunk 2077:

„Nadal znaczna część zespołu deweloperskiego zaangażowana jest w prace nad aktualizacjami do Cyberpunka, a wydatki na nie zaliczane są bezpośrednio w koszty bieżącego okresu i wpływają na niższą niż zwykle rentowność netto. Pomimo przeznaczenia ponad 500 mln zł na wypłatę dywidendy – saldo środków pieniężnych i posiadanych przez Spółkę obligacji skarbowych zwiększyło się w trakcie I półrocza o ponad ćwierć miliarda złotych”.

Do istotnych wydarzeń dla CD Projektu ostatnich miesięcy można jeszcze zaliczyć premierę gry Wiedźmin: Pogromca Potworów (przeczytajcie naszą recenzję) oraz firma kupiła kanadyjskie studio Digital Scape:

„Zakup studia w Vancouver to krok w stronę poszerzania naszych kompetencji technologicznych. Zostaliśmy zasileni przez grupę deweloperów doświadczonych w projektowaniu gameplayu, programowaniu i animacji, z którymi współpracowaliśmy od 2018 r. W najbliższych latach planujemy dynamicznie rozwijać nasze kanadyjskie studio” – podsumował Adam Kiciński.

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-podsumowuje-i-polrocze-2021-roku/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 wyniki finansowe