Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.08.2021 19:40
Cyberpunk 2077 będzie rozwijany przez twórców modów
2937V

Cyberpunk 2077 będzie rozwijany przez twórców modów. CD Projekt RED zatrudnił znany zespół

CD Projekt RED sięga po pomoc uznanych twórców modyfikacji. Jeden z fanów gry potwierdził, że jego zespół został zatrudniony przez polskie studio i autorzy zajmą się pracą nad ulepszeniem i rozbudową Cyberpunka 2077.

Kanał YouTube Open World Games zebrał ciekawostki dotyczące Cyberpunka 2077 i jedną z najważniejszych informacji ostatnich dni jest bez wątpienia ruch CD Projektu RED, który postanowił wykorzystać uzdolnionych fanów do rozwoju przygody z Night City.

CD Projekt RED sięgnął po wsparcie autorów WolvenKit – jest to narzędzie dla modderów Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunka 2077. Wizją zespołu było stworzenie samodzielnego oprogramowania, który pozwoli na proste rozwijanie modyfikacji do pozycji polskiego studia. WolvenKit ma za zadanie „uprościć i przyspieszyć proces” rozwijania modów.

To właśnie twórcy WolvenKit otrzymali propozycję współpracy CD Projekt RED – ekipa zajmie się pomocą związaną z modami, ale również „pomoże wprowadzić Cyberpunka 2077 na następny poziom”.

Cyberpunk 2077 mody

Jest to na pewno ciekawa sytuacja, która potwierdza, że CD Projekt chce rozwijać swoje gry ze wsparciem społeczności. Już wcześniej pojawiły się informacje dotyczące ulepszenia Wiedźmina 3: Dziki Gon – w next-genowym wydaniu możemy znaleźć prace twórców modów.

Źródło: YouTube.com
https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/pee5pz/creators_of_wolvenkit_modding_tools_for_witcher_3/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077