Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2021 17:08
Wiedźmin 3 - PS5 x XSX|S
1813V

Wiedźmin 3 na PS5 i XSX|S może faktycznie skorzystać z pracy modderów. CDP RED potwierdza ciekawy ruch

CD Projekt RED wciąż pracuje nad ulepszeniem Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tytuł jeszcze w tym roku trafi na PlayStation 5 oraz Xboksy Series X|S i produkcja może skorzystać z pracy fanów. Sytuację potwierdza CD Projekt RED.

Na początku tygodnia informowaliśmy o ciekawej sytuacji – jeden z modderów ujawnił, że CD Projekt RED nawiązał z nim współpracę i zasugerował, że jego praca zostanie wykorzystana do ulepszenia Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Nie musieliśmy długo czekać na komentarz CD Projektu RED i firma potwierdza, że choć sama opracowuje nowe wydanie, to jednocześnie prowadzi rozmowy z twórcami modyfikacji. Aktualnie jednak nie podpisano żadnych umów:

„Dodatkowo do naszych własnych prac deweloperskich nad nadchodzącą next-genową wersją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole Xbox Series X|S, PlayStation 5 i PC, prowadzimy również rozmowy z twórcami różnych modów do gry z 2015 roku.

Na chwilę obecną nie mamy jednak żadnych wiążących umów z żadną z takich stron”.

Jak wiadomo Wiedźmin 3: Dziki Gon obładowany odpowiednimi modyfikacjami potrafi zachwycić, więc może także na konsolach otrzymamy szansę podziwiania wyśmienitych widoków? CD Projekt RED potwierdził, że nowe wydanie pozycji trafi na rynek jeszcze w 2021 roku. Twórcy mają zaoferować bezpłatną aktualizację.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/05/the_witcher_3_may_reportedly_be_using_fan-made_mods_for_its_xbox_series_x_version

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon