Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.08.2021 19:32
Climber: Sky is the Limit
800V

Climber: Sky is the Limit na zwiastunie. Zobaczcie polską grę o wspinaczce wysokogórskiej

Climber: Sky is the Limit było jedyną polską produkcją nominowaną do nagród Gamescom Awards 2021 i choć gra nie zgarnęła żadnych nagród, to jednak warto na pewno przedstawić propozycję kolejnym graczom. Sprawdźcie zwiastun i poznajcie szczegóły pozycji podejmującej wspinaczkę wysokogórską.

Art Games Studio to wydawca i współproducent Climber: Sky is the Limit, czyli produkcji, która otrzymała dwie nominacje na tegorocznym gamescomie – „Best Simulation” i „Best Sports Game”. Polacy nie mogli równać się z tytułami Bandai Namco oraz Ubisoftu, ale jest to bez wątpienia duże wyróżnienie dla rodzimego zespołu.

Twórcy Climber: Sky is the Limit chcą zaproponować graczom grę łączącą elementy survivalu i symulacji. Tytuł podejmuje tematykę wspinaczki wysokogórskiej, a podczas rozgrywki śmiałkowie będą mierzyć się ze zdobyciem najniebezpieczniejszych szczytów na Ziemi.

W Climber: Sky is the Limit wybierzemy optymalne trasy, ekwipunek, a później zainteresowani zmierzą się z najróżniejszymi zagrożeniami:

 „Podczas podróży napotkacie różne przeszkody i zagrożenia. Zamiecie, przepaście wertykalne ściany, strome trawersy, lawiny oraz szczeliny. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie i rozważne korzystanie z ekwipunku — niektóre przedmioty są jednorazowego użytku!”

W trakcie rozgrywki gracze muszą zwracać uwagę na cztery kluczowe statystyki:

Wytrzymałość: Siła waszej postaci odpowiada za chodzenie, skakanie, bieganie, wspinanie oraz przesuwanie obiektów. Prawie wszystkie akcje wymagają określonej ilości siły (wytrzymałości), żeby je wykonać. Pamiętajcie, że im cięższy ekwipunek na sobie macie, tym szybciej spada Wam wytrzymałość. Jeśli statystyka spadnie do zera, postać zemdleje. Żeby temu zapobiec, zjedzcie coś i prześpijcie się w jednym z obozów.

Morale: Odzwierciedlenie wytrzymałości psychicznej postaci i chęci do dalszej podróży. Wykonywanie ryzykownych akcji, takich jak ześlizgiwanie się na lodowych skarpach, przechodzenie przez szczeliny, lub wspinaczka po ścianie będą obniżały morale. Nieudana próba obejścia lub przejścia jakiejś przeszkody, będzie jeszcze mocniej wpływa na morale postaci.

Temperatura: Informuje o aktualnej temperaturze ciała postaci. Im niższa temperatura, tym bardziej spada nasza wytrzymałość i zdrowie psychiczne. Wszystko to zależy od warunków pogodowych oraz ubrań wybranych przed rozpoczęciem ekspedycji.

Głód: Żeby przetrwać, musisz coś jeść. Jeśli przed wyruszeniem w dalszą drogę zapomnicie o posiłku, wasza wytrzymałość w drastycznie szybkim tempie spadnie do zera. Oprócz tego obniżą się wasze morale, dlatego koniecznie pamiętajcie o odpowiedniej dawce kalorii przed dalszą drogą. Do dyspozycji będziecie mieli różnego rodzaju dania i przekąski, które są nieodłącznym elementem każdej ekspedycji wysokogórskiej i w różny sposób wpływają na statystyki postaci.

Studio podkreśla, że istotnym szczegółem zmagań są warunki pogodowe, które wpływają na statystyki postaci, przyczepność podłoża, widoczność i wiele innych elementów oraz mechanik. W grze pojawi się także cykl dnia i nocy.

Art Games Studio podczas pracy nad Climber: Sky is the Limit współpracowało z Pawłem Michalskim –członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu, któremu udało się zdobyć 6 8-tysięczników bez użycia dodatkowego tlenu. Dzięki pomocy zaimplementowano do gry następujące elementy:

  • Większość wyposażenia potrzebnego do wypraw wysokogórskich
  • Uwzględnić i opisać w zrozumiały dla gracza sposób parametry i nazewnictwo
  • Opisać aspekty i utrudnienia możliwe do napotkania podczas wspinaczki wysokogórskiej
  • Wpleść w świat gry prawdziwe informacje i aspekty geograficzne 8-tysięczników

Climber: Sky is the Limit znajdziecie na Steam.

Źródło: Informacja prasowa: Art Games Studio

Tagi: Climber: Sky is the Limit Trailer zapowiedź