PS5 – nowy model już w Polsce. Jak rozpoznać ulepszone PlayStation 5?

Gry
21994V
PS5 – nowy model już w Polsce. Jak rozpoznać ulepszone PlayStation 5?
Wojciech Gruszczyk | 28.08.2021, 03:30

W Polsce pojawiły się już nowe modele PS5, które zostały odświeżone przez Sony i zapewniają kilka drobnych zmian. Jest to na pewno ciekawa wiadomość dla niektórych graczy, a dodatkowo możemy nawet potwierdzić, w jaki sposób sprawdzicie, który model PlayStation 5 znajduje się w sklepie.

Od kilku dni systematycznie informujemy naszych czytelników o nowym modelu PS5 wprowadzonym na rynek przez Sony. Na początku tygodnia otrzymaliśmy wiadomość o dostarczeniu odświeżonych PlayStation 5 do Wielkiej Brytanii, a teraz możemy potwierdzić – konsole znajdują się także w Polsce!

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeden z naszych czytelników (SzaryFox_PL, dziękuję jeszcze raz!) jest pracownikiem jednej z dużych sieci handlowych i potwierdził on nam bardzo interesujące szczegóły. Kilka dni temu do Polski trafiła nowa dostawa PlayStation 5 z magazynu centralnego i wśród konsol znajdują się już nowe modele.

Zainteresowany mógł to łatwo sprawdzić, ponieważ na pudełku z PS5 pojawia się symbol modelu – pierwsze egzemplarze w Polsce były oznaczone jako „CFI-1016”, a teraz możecie już natrafić na „CFI-1116”. Na stronach internetowych sklepów czasami nadal widnieje „CFI-1016A” (kod produktu), ponieważ nie wszystkie firmy wiedzą, że Sony po cichu wprowadziło już odświeżone wydanie PS5.

SzaryFox_PL zdradził nam również jak dokładnie czytać oznaczenie:

  • PS5 otrzymało symbol „CFI-”
  • Następnie pojawia się oznaczenie modelu – „10” to premierowa edycja”, „11” to odświeżony model
  • Trzecia i czwarta cyfra określają region – w Polsce jest to „16”, a w przykładowo Japonii „00”
  • Litera „A” lub „B” na końcu symbolu oznacza konsole z napędem (A) lub Digital (B).

Jeśli więc zależy Wam bardzo na poprawionej wersji PlayStation 5, to powinniście szukać konsoli z oznaczeniem: CFI-1116A (wersja z napędem) lub CFI-1116B (Digital Edition).

  • CFI – oznaczenie konsoli
  • 11 – ulepszony model
  • 16 – region
  • A/B – wersja konsoli

Warto dodać, że wcześniej przedstawiliśmy wszystkie (przynajmniej aktualnie znane) różnice w starym i nowym modelu PlayStation 5 – szczegóły znajdziecie TUTAJ.

PS5 – nowy model już w Polsce. Jak rozpoznać ulepszone PlayStation 5?

Źródło: własne

Komentarze (143)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper