Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.08.2021 14:34
Chernobylite
598V

Chernobylite z opóźnioną premierą w wersji na PS4 i XOne. Twórcy proszą o „odrobinę cierpliwości”

Nie możemy liczyć na premierę Chernobylite na początku przyszłego miesiąca. Twórcy potwierdzili napotkanie problemów, jednak najwidoczniej wystarczy kilka tygodni, by okiełznać grę i zapewnić zainteresowanym przygodę.

W zeszłym miesiącu otrzymaliśmy pozytywne informacje dotyczące premiery Chernobylite na konsolach – tytuł miał trafić na PlayStation 4 i Xboksa One już 7 września 2021 roku. Teraz jednak możemy potwierdzić, że deweloperzy potrzebują więcej czasu, ponieważ muszą wyeliminować niespodziewane problemy:

„Zgodnie z informacjami pozyskanymi od All in! Games S.A. przesunięcie premiery gry ma na celu rozwiązanie nieprzewidzianych problemów z buildem na konsole PlayStation 4 i Xbox One”.

Nie mówimy tutaj o wielkim opóźnieniu, ponieważ Chernobylite zostanie wydane 28 września na wspomnianych platformach, jednak warto wziąć to pod uwagę planując wydatki na najbliższe dni. W sprawie sytuacji wypowiedział się Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games, który podkreślił, że deweloperzy chcą zapewnić najwyższą jakość:

„W All in! Games zawsze wyznaczamy sobie wysokie standardy dla każdej z naszych premier i jesteśmy bardzo zadowoleni z gier, które wydaliśmy w tym roku. Takie też standardy stosujemy dla Chernobylite i w związku z tym postanowiliśmy nieco opóźnić wydanie tego tytułu, aż do rozwiązania nieprzewidzianych problemów z buildem na konsole. Chcemy mieć pewność, że wszystkie realizowane przez nas projekty trafiają na rynek w jak najlepszej jakości i przesunięcie konsolowej daty premiery Chernobylite o kilka tygodni pozwoli nam to osiągnąć. Bardzo prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości, byśmy mogli w najbliższym czasie dopracować nasz produkt.”

Warto przypomnieć, że Chernobylite będzie dostępny na konsolach w bardzo dobrej cenie (119,99 zł), a już na początku miesiąca informowaliśmy o świetnej sprzedaży gry – The Farm 51 opublikowało pierwsze wyniki produkcji.

Sprawdźcie naszą recenzję Chernobylite oraz zapoznajcie się z poradnikiem.

Źródło: https://biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/3150968,the-farm-51-group-sa-(9-2021)-przesuniecie-premiery-gry-chernobylite-na-playstation-4-i-xbox-one
Informacja prasowa: PR Outreach

Tagi: All in! Games Chernobylite The Farm 51