Iza Łęcka Iza Łęcka 25.08.2021 10:23
Furioza
6620V

Furioza na zwiastunie. Polski film o pseudokibicach inspirowany prawdziwymi wydarzeniami

W październiku w polskich kinach zadebiutuje „Furioza”. Najnowsza produkcja Cypriana T. Olenckiego przedstawia półświatek pseudokibiców, w którym przemoc jest na porządku dziennym. Sprawdźcie pierwszy zwiastun filmu.

W polskim kinie nie brakuje obrazów podejmujących temat ultrasów i ich walki z policją, jednak o najnowszej historii zmierzającej na wielki ekran mówi się od dłuższego czasu. „Furioza” zadebiutuje 22 października.

Za scenariusz do „Furiozy” odpowiadają Cyprian T. Olencki („PolandJa”) oraz Tomasz Klimala – ten pierwszy odpowiada również wyreżyserował produkcję. Prace nad scenariuszem trwały kilka lat, a jego fabuła jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i przedstawia tajemnice rządzące światem gangsterów, kiboli oraz kobiet, które żyją z nimi w związkach. Ogromną pomocą w tworzeniu opowieści okazały się relacje dziennikarzy, chuliganów czy agentów Centralnego Biura Śledczego Policji.

O filmie było głośno już kilka miesięcy temu, głównie ze względu na efektowne metamorfozy, jakie przeszli aktorzy wcielający się w poszczególne role – Mateusza Damięckiego, który zagra Goldena, trudno rozpoznać w nowej kreacji, a zmian doświadczył również Mateusz Banasiuk. Jak podaje dystrybutor ważnym czynnikiem produkcji były wyczerpujące treningi:

„Tygodniami przygotowywali się do tych ról. Rygorystyczna dieta i wyczerpujące treningi Mateusza Damięckiego, krótka fryzura Weroniki Książkiewicz i zupełnie nowe wcielenie Mateusza Banasiuka. Do tego imponująca fizyczna forma i elektryzujące tatuaże”.

Sprawdźcie nasze ostatnie recenzje filmów: „Sweet Girl”„Wyśniony świat” oraz „Reminiscencja”.

Źródło: YouTube.com
https://film.interia.pl/wiadomosci/news-furioza-hollywoodzkie-metamorfozy-polskich-gwiazd,nId,4287446

Tagi: film furioza Trailer zwiastun