Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2021 18:44
Call of Duty bany na sprzęt
1074V

Call of Duty Warzone z pierwszymi banami na sprzęt. Twórcy wprowadzają nową technologię

Call of Duty Warzone ma gigantyczne problemy z oszustami, więc deweloperzy zapowiedzieli wprowadzenie nowych narzędzi do walki z cheaterami. Najwidoczniej technologia jest już wdrażana, ponieważ pierwsi gracze otrzymali bany na sprzęt.

Już kilka tygodni temu pojawiły się plotki dotyczące nowych narzędzi do walki z cheaterami na serwerach Call of Duty i Activision zapowiadając Call of Duty: Vanguard potwierdziło opracowanie stosownej technologii, która ma trafić do nowej odsłony oraz produkcji Battle Royale.

Studio nie opublikowało aktualnie żadnej zapowiedzi, jednak pojawiają się pierwsze informacje od graczy, którzy otrzymali nowe bany – teraz jednak nie jest to wyłącznie zablokowanie dostępu do konta. Twórcy postanowili wprowadzić nową technologię, której zadaniem jest całkowite usunięcie oszusta z gry i w konsekwencji deweloperzy blokują sprzęt. Cheater nie może łatwo założyć nowego konta, by od razu powrócić na serwery – choć pojawiają się opinie, według których można ominąć to zabezpieczenie.

Mimo wszystko wyraźnie widać, że twórcy Call of Duty nie składają broni i zamierzają walczyć z graczami, którzy nie przestrzegają podstawowych reguł i zamierzają psuć rozgrywkę innym sympatykom produkcji.

Źródło: https://www.dualshockers.com/warzones-anti-cheat-has-been-released-according-to-hacker-who-got-hardware-ban/

Tagi: Activision ban call of duty Call of Duty: Warzone Infinity Ward