Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2021 14:00
Ghost of Tsushima Director's Cut
1266V

Ghost of Tsushima Director's Cut podbiło Wielką Brytanię. Gry z PS5 zdominowały ranking sprzedaży

Taktyka Sony przynosi rezultaty. Ghost of Tsushima Director's Cut podbiło Wielką Brytanie i tytuł zanotował bardzo dobry start, a jednocześnie zachęcił graczy do kupowania innych gier dostępnych wyłącznie na sprzęcie japońskiego producenta. PS5 i PS4 zanotowały bardzo dobry tydzień.

Nie wszyscy gracze są przekonani do jakości Ghost of Tsushima Director's Cut, przez co tytuł mierzy się z bombardowaniem recenzji na Metacritic, ale możemy mieć pewność jednego – taktyka Sony zdaje egzamin. Tytuł Sucker Punch Productions zanotował bardzo mocny start i wskoczył na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży. Gracze kupili aż 91% egzemplarzy w wersji na PS5, czyli w wyższym standardzie cenowym.

Klienci z Wielkiej Brytanii chętnie sięgnęli także po inne pozycje Sony – Ratchet & Clank: Rift Apart wskoczył z 10 miejsca w rankingu sprzedaży na 2 lokatę, a Spider-Man: Miles Morales z 12 na 3. Warto zwrócić uwagę, że pozycje dostępny tylko na PS5 i PS4 zanotowały duży wzrost sprzedaży – kolejno 105% i 92%. Możemy śmiało przypuszczać, że japoński producent od dawna liczył na tak dobry tydzień na Wyspach.

Kolejną nowością z ubiegłego tygodnia był Madden NFL 22, ale tytuł nie może liczyć na wielką sprzedaż na tym rynku – 47% gorszy wynik względem ubiegłorocznej pozycji sprawił, że gra znalazła się na 19 miejscu.

Tak prezentuje się ranking sprzedaży z UK:

  1. Ghost of Tsushima: Director's Cut (nowość)
  2. Ratchet & Clank: Rift Apart (10 - miejsce w ubiegłym tygodniu)
  3. Spider-Man: Miles Morales (12)
  4. Mario Kart 8: Deluxe (1)
  5. Minecraft (Switch) (3)
  6. Grand Theft Auto 5 (2)
  7. Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game (5)
  8. Animal Crossing: New Horizons (6)
  9. Assassin's Creed Valhalla (7)
  10. FIFA 21 (14)

Przeczytajcie naszą recenzję Ghost of Tsushima Director's Cut.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-08-24-ps5-dominates-boxed-charts-led-by-ghost-of-tsushima-directors-cut-uk-charts

Tagi: Ghost of Tsushima Director's Cut Sony Interactive Entertainment Sucker Punch wielka brytania wynik wyniki sprzedaży