Iza Łęcka Iza Łęcka 23.08.2021 12:46
Astria Ascending
911V

Astria Ascending na rozgrywce. Mistrzowie jRPG-ów pokazują grę zmierzającą na różne sprzęty i do Game Passa

Już w przyszłym miesiącu na rynku zadebiutuje Astria Ascending, który najpewniej zwróci uwagę entuzjastów japońskich RPG-ów. Tytuł Artisan Studios został zaprezentowany na nowej rozgrywce potwierdzającej, że nadciąga malowniczo prezentująca się historia.

W marcu w trakcie pokazu Microsoftu Artisan Studios zaprezentowało Astria Ascending, czyli intrygujący jRPG, który od pierwszego materiału budził pozytywne reakcje. Za tytuł odpowiadają deweloperzy wcześniej pracujący między innymi nad Final Fantasy XII, Vagrant Story, Final Fantasy X, Final Fantasy VII Remake, Nier Automata oraz Bravely Default. Doświadczona ekipa pragnie niebawem zaprosić graczy do fantastycznego świata Orcanon.

Obecnie możemy przyjrzeć się nowym fragmentom rozgrywki – redakcje IGN oraz Game Informer zaprezentowały gameplaye, które wyglądają obiecująco i klimatycznie. Pozycją powinni zainteresować się szczególnie fani gier studia Vanillaware, gdyż oprawa Astria Ascending przypomina między innymi Dragon's Crown.

30 września Astria Ascending zadebiutuje na konsolach (PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) oraz na PC, nie możemy jednak zapomnieć, że tytuł będzie dostępny również w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Astria Ascending zaoferuje fabułę na przynajmniej 30 godzin (50 godzin dla osiągnięcia 100%), a podczas rozgrywki odwiedzimy pięć miast i zmierzymy się z bestiami w 25 lochach. Gracz wciela się w Półboga, którego zadaniem jest ochrona krainy przed niebezpieczeństwami i chaosem – kluczowe będzie zebranie drużyny herosów.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Artisan Studios Astria Ascending Dear Villagers