Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2021 19:14
Astria Ascending
1107V

Astria Ascending trafi do Xbox Game Pass. To nowa gra twórców Final Fantasy, Nier Automata i Bravely Default

Astria Ascending będzie najciekawszą grą Xbox Indie Showcase? Doświadczeni twórcy zjednoczyli się w nowym zespole i opracowują japońskiego RPG, który zadebiutuje w Xbox Game Pass. Tytuł trafi również na inne platformy, ale Microsoft zadbał o premierę w usłudze.

Astria Ascending to jRPG przygotowany przez Artisan Studios, w skład którego wchodzą deweloperzy odpowiedzialni za serię Final Fantasy, ale także Nier Automata i Bravely Default. Doświadczony zespół pracuje nad zupełnie nowym IP.

„Gra została stworzona we współpracy z wydawcą Dear Villagers i może pochwalić się wkładem światowej klasy twórców JRPG-ów, z muzyką Hitoshi Sakimoto (Final Fantasy XII, Vagrant Story), narracją Kazushige Nojimy (Final Fantasy X, Final Fantasy VII Remake) i grafiką CyDesignation (Akihiko Yoshida i Hideo Minaba)”.

W Astria Ascending trafimy do świata, w którym panuje chaos, a gracze przejmą kontrolę nad półbogami, czyli zmotywowaną grupą ośmiu bohaterów, którym powierzono losy świata. Deweloperzy podkreślają, że każda postać ma swoją własną historię, którą poznajemy w pięciu miastach, dwudziestu pięciu lochach i trzydziestu godzinach rozgrywki, aż do pięćdziesięciu dla 100% ukończenia gry.

Astria Ascending w 2021 roku trafi na Xboksy Series X|S, Xboksa One, PC, PlayStation 5 i PlayStation 4, ale warto podkreślić, że Microsoft zadbał o premierę w Xbox Game Pass.

Tagi: Artisan Studios Astria Ascending xbox game pass