Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2021 19:15
Disney planuje kupić Sony?
6208V

Disney planuje kupić Sony? Korporacja chce zabezpieczyć markę Spider-Mana

Disney posiada pełne prawa do większości postaci z Marvela, jednak Sony lata temu wykupiło między innymi Spider-Mana, który teraz jest niezwykle cenny. Korporacja nie chce kolejny raz walczyć o możliwość rozwijania Marvel Cinematic Universe i według najnowszych plotek – Disney rozważa wykupienie Sony.

We wrześniu 2019 roku informowaliśmy naszą społeczność o nawiązaniu nowej umowy pomiędzy Sony Pictures Entertainment i The Walt Disney Studios, na mocy której Spider-Man może nadal występować w Marvel Cinematic Universe. Problemem jest jednak fakt, że współpraca pomiędzy korporacjami zakończy się wraz z premierą „Spider-Man: No Way Home” i przedstawiciele firmy będą zmuszeni ponownie rozpocząć negocjacje.

Jak jednak informuje redakcja Giantfreakinrobot, Disney ma inny plan i zamierza wykorzystać swój olbrzymi budżet, by zdobyć Spider-Mana. Dziennikarze otrzymali szczegóły od swoich zaufanych i sprawdzonych źródeł, według których – korporacja ma badać, co musi zrobić, by kupić Pająka i nie musieć w przyszłości negocjować z Sony.

Japończycy podobno nie chcą oddać Spider-Mana, więc Disney rozważa nawet wykupienie całego Sony lub Sony Pictures – tak by zdobyć wszystkie marki firmy i móc w spokoju rozwijać MCU. Dla Marvela Spider-Man to jeden z głównych bohaterów, a sytuacja z 2019 roku pokazała, że Sony może w łatwy sposób zablokować wszystkie plany firmy.

Disney w ostatnich latach nie miał problemów z kupowaniem całych korporacji (Marvel w 2009 roku, Lucasfilm w 2012 roku, 20th Century Fox w 2019 roku) i najwidoczniej kolejnym celem jest właśnie Spider-Man.

Według Giantfreakinrobot, korporacja już w 2019 roku chciała kupić samego Spider-Mana od Sony za 4-5 mld dolarów, jednak druga strona nie była zainteresowana sprzedażą. To między innymi z tego powodu Disney chce zakończyć sprawę, by mieć pewność, że w przyszłości (gdy marka zostanie jeszcze bardziej rozbudowana) nie natrafić na kolejne problemy ze strony Sony.

Źródło: https://www.giantfreakinrobot.com/ent/exclusive-disney-sony-spider-man.html

Tagi: Marvel Cinematic Universe MCU Sony Sony Pictures Spider-Man