WiLD już nie zmierza na PS5 i PS4? Ekskluzywna gra miała zostać anulowana

Plotka
1182V
WiLD już nie zmierza na PS5 i PS4? Ekskluzywna gra miała zostać anulowana
Wojciech Gruszczyk | 20.08.2021, 16:42

Pamiętacie jeszcze o WiLD? Produkcja już podobno nie powstaje, ale deweloperzy zrzeszeni przez Michela Ancela mogą wspólnie zająć się inną produkcją. Tytuł został zapowiedziany wiele lat temu, jednak od miesięcy nie otrzymaliśmy szczegółów dotyczących projektu.

WiLD zostało zapowiedziane w 2014 roku i była to ekskluzywna gra zmierzająca wyłącznie na PlayStation 4. Za projekt odpowiadał Michel Ancel, czyli doświadczony projektant, który wcześniej zajmował się seriami Rayman i Beyond Good & Evil.

Deweloper w 2020 roku odszedł z branży, ale produkcja miała być kontynuowana – wcześniej pojawiły się nawet materiały, które miały sugerować, że twórcy nadal pracują nad pozycją i zamierzają ją wydać na PlayStation 5.

Teraz jednak szczegóły projektu przedstawił Jeff Grubb – dziennikarz Venturebeat potwierdził na materiale Giant Bomb, że „nie ma już WiLD... WiLD jest martwe”. Redaktor kontynuował swoją myśl i podkreślił, że po odejściu Ancela, zespół rozważał kontynuowanie rozwoju gry, ale w ostateczności zdecydowano się z niego zrezygnować.

Jeff Grubb wspomniał jednak, że w Wild Sheep Studio znajduje się sporo talentów (według strony LinkedIn studio ma blisko 50 pracowników i poszukuje nowych), którzy chcą teraz wspólnie opracować inną produkcję.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstations-long-missing-exclusive-wild-has-finally-been-shut-down-its-claimed

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper