Hideo Kojima jest zachwycony Twelve Minutes. Twórca zachęca do gry

News
1679V
Hideo Kojima jest zachwycony Twelve Minutes. Twórca zachęca do gry
Wojciech Gruszczyk | 20.08.2021, 15:35

Twelve Minutes zadebiutowało na rynku i produkcja zbiera mieszane opinie. Hideo Kojima jest jednak jednym z twórców, który zachęca do poznania przygody, którą deweloper Death Stranding porównał do znakomitego Inside.

Twelve Minutes zbiera oceny od 95/100 do 53/100, ponieważ produkcja oferuje bardzo nietypową formę narracji. Gracz jest w tym wypadku wrzucony do pętli czasu, więc jeśli nie ma szczęścia, to musi powtarzać część sekwencji – do momentu odnalezienia odpowiedniej drogi.

Gra zbiera mieszane opinie, jednak Hideo Kojima jest jedną z osób, która nie ukrywa zachwytów nad tytułem. Jego zdaniem Twelve Minutes jest „wspaniałe” i deweloper porównał pozycję do Inside – jednej z największych perełek ostatnich lat.

Autor Death Stranding wspomniał, że trzeba się przyzwyczaić do sterowania oraz samej kamery (na to narzekało część dziennikarzy), ale mimo wszystko jest to dobra rekomendacja dla pozycji, która jest aktualnie dostępna wyłącznie na Xboksach Series X|S, Xboksie One oraz PC.

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że Twelve Minutes zachęciło dewelopera do stworzenia kolejnej gry...

Mam wrażenie, że Twelve Minutes, to jedna z produkcji, którą naprawdę warto sprawdzić – pomóc w tym może oferta Microsoftu, ponieważ gra od premiery jest dostępna w Xbox Game Pass.

Źródło: Twitter: HIDEO_KOJIMA_EN

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych