Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.08.2021 17:58
GOALS next-gen
7021V

FIFA i PES mają „next-genową” konkurencję. GOALS to gra AAA, która pozwoli „zarobić na życie poprzez granie”

EA Sports i Konami zmierzą się z nową produkcją piłkarską. GOALS to zupełnie nowa produkcja, która ma zachęcić graczy do spędzania wolnego czasu na serwerach, ponieważ fani mają zarabiać pieniądze za rozgrywkę.

FIFA oraz PES nie mają żadnej konkurencji na rynku gier piłkarskich z segmentu AAA i choć Konami zapowiedziało duże zmiany w najnowszej odsłonie swojej pozycji, to jednak bardzo możliwe, że Japończycy nie zrewolucjonizują rynku. Wielu graczy może jednak zainteresować się GOALS, czyli zupełnie nowym tytułem.

GOALS to nowy projekt między innymi Andreasa „bds” Thorstenssona, czyli byłego profesjonalnego gracza Counter-Strike’a oraz współzałożyciela organizacji SK Gaming, który chce wykorzystać swoje doświadczenie do stworzenia ciekawej produkcji.

Tytuł to „gra piłkarska AAA”, która będzie dystrybuowana w modelu biznesowym free-2-play, zaoferuje graczom cross-platformową rozgrywkę, a głównym trybem będą sieciowe mecze – produkcja jest nastawiona na rozgrywki esportowe.

Twórcy jednak chcą zaproponować nietypowy jak na dzisiejsze standardy system „play to earn”:

„[GOALS] Będzie wykorzystywać model "play to earn", w którym czas spędzony w grze będzie nagradzany cyfrowymi aktywami, dzięki czemu więcej osób będzie mogło zarabiać na życie grając w tę grę”.

Na oficjalnej stronie potwierdzono, że wszystko będzie zależeć od „spędzonego czasu w grze i posiadanych umiejętności” gracze będą nagradzani „cyfrowymi assetami NFT”, które najwidoczniej będzie można spieniężyć, ponieważ produkcja pozwoli „zarobić na życie poprzez granie”.

Andreas Thorstensson wspomniał, że aktualnie scena sportów elektronicznych ma wiele wad i zamierza on stworzyć „najlepszą grę piłkarską wszech czasów”.

Źródło: https://cybersport.pl/303302/zalozyciel-sk-gaming-zapowiada-konkurencje-dla-fify-i-pes-a
https://www.goals.co/
https://www.dexerto.com/gaming/goals-football-game-announced-1633622/

Tagi: FIFA GOALS PES