Microsoft nie zamierza kopiować strategii Sony dotyczącej blockbusterów single-player. Xbox zrobi „coś innego”

Gry
3521V
Microsoft nie zamierza kopiować strategii Sony dotyczącej blockbusterów single-player. Xbox zrobi „coś innego”
Wojciech Gruszczyk | 13.08.2021, 15:47

PlayStation Studios na poprzedniej generacji udowodniło swoją siłę w dostarczaniu na rynek mocnych gier single-player. Microsoft dostrzega siłę takich marek jak Uncharted, ale Phil Spencer nie zamierza kopiować pomysłów Japończyków.

Uncharted 4, The Last of Us 2, Horizon: Zero Dawn, God of War, Marvel's Spider-Man i Ghost of Tsushima – to tylko część produkcji single-player zaoferowanych na poprzedniej generacji przez PlayStation Studios. Takich produkcji brakuje na Xboksach, ale już ostatnio Phil Spencer potwierdził, że zespoły Microsoftu pracują nad wieloma fabularnymi pozycjami.

Temat gier single-player został poruszony w najnowszym wywiadzie, podczas którego dziennikarz redakcji Gamesradar podkreślił, że Amerykanom brakuje „epickich gier single-player”. Szef marki Xbox odpowiedział, że Microsoft nie chce kopiować pomysłu Sony, a zamiast tego Spencer chce robić „coś innego” i nie zamierza przenosić wszystkich pomysłów konkurencji:

„Nasza strategia nie polega na tym, aby po prostu być jak ktoś inny. Dostaję czasem pytania w stylu 'gdzie jest wasza wersja tej czy tamtej [gry]?'. Jestem w tej branży od dłuższego czasu, mam mnóstwo szacunku dla twórców ze wszystkich platform i znam wielu, wielu z nich. Ale to dobrze, jeśli robimy coś innego niż to, co robią inne platformy.”

Phil Spencer powiedział wprost, że nie chce przenosić pomysłów konkurencji – Microsoft stawia na kreatywność:

„Nie chodzi nam o to, by stworzyć zieloną wersję czyjejś niebieskiej lub czerwonej platformy. To nie jest przykład kreatywności, który chciałbym zobaczyć w branży gier”.

Źródło: https://wccftech.com/phil-spencer-doesnt-want-to-copy-sony-single-player-blockbuster-games/

Komentarze (165)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper