Iza Łęcka Iza Łęcka 13.08.2021 13:35
Władca Pierścieni Amazon
1684V

Władca Pierścieni od Amazonu ze znaczącą zmianą. Wkrótce ruszą prace nad 2. sezonem

Serial „Władca Pierścieni” jest jednym z najważniejszych projektów rozwijających bibliotekę platformy streamingowej Amazona. Poznaliśmy już datę premiery 1. sezonu, twórcy powoli przymierzają się do 2. sezonu, jednak wytwórnia zamierza dokonać znaczącej zmiany w lokalizacji prac.

Serial „Władca Pierścieni” to jedna z obiecujących produkcji, która już od pierwszych wiadomości o uruchomieniu projektu elektryzuje wielu widzów, nie tylko fanów twórczości J.R.R. Tolkiena. Amazon nie szczędzi zaskórniaków na budżet, co daje pewność, że będzie to widowisko o ogromnej skali – podobnie jak miało to miejsce w przypadku ostatnich kinowych obrazów. 2 sierpnia zakończono filmowanie 1. sezonu i rozpoczęto etap postprodukcji, który potrwa do czerwca 2022 roku. Tymczasem ekipa rozpocznie nagrywanie 2. sezonu w nowym miejscu.

Zespół tworzący „Władcę Pierścieni” przenosi się do Wielkiej Brytanii. Tym samym po raz pierwszy współczesny obraz osadzony w świecie Tolkiena będzie powstawał poza terenem Nowej Zelandii. Trzeba jednak zaznaczyć, że ta zmiana nie jest zbyt zaskakująca, jeżeli prześledzimy kolejne wysokobudżetowe projekty tworzone dla Amazon Prime Video. Powstający na podstawie powieści Neila Gaimana serial „Chłopaki Anansiego”, następny sezon „Good Omen” oraz „The Power” również są tworzone na terenie Wysp.

„Chcemy podziękować mieszkańcom i rządowi Nowej Zelandii za ich gościnność i poświęcenie oraz za zapewnienie serialowi „Władca Pierścieni” niesamowitego miejsca do rozpoczęcia tej epickiej podróży" – powiedział Vernon Sanders, wiceprezes Amazon Studios.

O odcinkowej opowieści osadzonej w klimatycznym uniwersum jeszcze nie wiemy zbyt dużo. Amazon podzielił się jedynie szczątkowymi informacjami, wskazując, że fabuła serii będzie osadzona tysiące lat przed wydarzeniami z książek „Hobbit” oraz „Władca Pierścieni”. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z nowym złem w Śródziemiu. Z niecierpliwością czekamy na więcej materiałów z produkcji. Premiera serialu odbędzie się 2 września 2022 roku.

Źródło: https://variety.com/2021/tv/news/lord-of-the-rings-amazon-series-season-2-new-zealand-uk-1235040645/

Tagi: Amazon Amazon Prime Video Lord of The Rings serial Władca Pierścieni