Polska w Age of Empires II. Dwie nowe cywilizacje i świeże kampanie w rozszerzeniu

Gry
1254V
Polska w Age of Empires II. Dwie nowe cywilizacje i świeże kampanie w rozszerzeniu
Bartosz Dawidowski | 11.08.2021, 11:48

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do Age of Empires II: Definitive Edition wjechały nowe cywilizacje: Polska i Czechy.

Już nie tylko Civilization VI, ale również Age of Empires II: Definitive Edition pozwala wcielić się w królową Jadwigę. Dzięki właśnie opublikowanemu rozszerzeniu Dawn of the Dukes, wycenianemu na 45 zł do gry wprowadzono dwie nowe cywilizacje i trzy świeże kampanie. Obok Czechów do gry wprowadzono Polaków, wyposażonych w szereg swoich jednostek i technologii. Wiemy już, że specjalną jednostką Polski w Age of Empires II jest rodzaj piechoty zwanej Obuchem. Do dyspozycji mamy też husarię. Unikalnym budynkiem Jadwigi jest natomiast Folwark, zastępujący zwykłe młyny.

Oprócz polskiej kampanii do dyspozycji za 45 zł dostajemy też pakiet misji związany z Litwą i Czechami, których przywódcą jest Jan Żiżka, słynny czeski bohater narodowy, który walczył w bitwie pod Grunwaldem a później bardzo skutecznie dowodził wojskami husytów. Specjalną jednostką Jana Żiżka są słynne husyckie wozy, uznawane przez niektórych za protoplastów pojazdów opancerzonych i czołgów.

Poniżej czeka na was zwiastun przedstawiający wszystkie nowości z rozszerzenia Dawn of the Dukes. Do dyspozycji mamy też trochę rozgrywki, przedstawiającej Polskę w akcji.

https://youtu.be/WTLOg78zgrg
https://youtu.be/bvhG4Ov5oWc

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1557210/Age_of_Empires_II_Definitive_Edition__Dawn_of_the_Dukes/

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper