Marvel XCOM bez superbohaterów Marvela. Gracze mają stworzyć własne postacie

Gry (plotka)
1102V
Marvel XCOM bez superbohaterów Marvela. Gracze mają stworzyć własne postacie
Wojciech Gruszczyk | 09.08.2021, 14:15

Pojawiły się konkretne szczegóły dotyczące najnowszej gry Firaxis. Twórcy mają opracowywać produkcję z uniwersum Marvela, ale w projekcie nie pojawią się znani bohaterowie. Ta dziwna decyzja może wpłynąć na odbiór Marvel XCOM.

Pierwszy raz o Marvel XCOM pisaliśmy na portalu kilka tygodni temu, a Take-Two potwierdziło, że zaprezentuje nową produkcję 2K Games podczas cyfrowego gamescomu – w trakcie wydarzenia mamy podobno zobaczyć nową pozycję Firaxis.

Na temat gry wypowiedział się Jeff Grubb, który dotarł do bardzo ciekawych informacji, według których produkcja tak naprawdę nie będzie powiązana ze znanymi postaciami, ponieważ gracze mają stworzyć własnych herosów:

„Powodem, dla którego może to być nadal [uważane] za nowe IP, mimo że jest to rzecz Marvela, jest to, że... nie będzie to oferować żadnej istniejącej franczyzy z [Marvel Cinematic Universe], nie będą to nawet istniejące postacie. Więc produkcja nie będzie zawierać żadnych istniejących bohaterów z MCU, ale pozycja powinna miejsce w szerszym uniwersum”.

Dziennikarz podkreślił, że istotnym elementem gry mają być wampiry, ale nie musi to oznaczać pojawienia się w przygodzie Blade'a. Gracze mają dostosowywać postacie i wiele na to wskazuje, że będziemy tworzyć własnych superbohaterów:

„Myślę, że postać, którą grasz będzie personalizowanym superbohaterem lub przynajmniej drużyna może być dostosowywana, więc nadal będzie to powiązane z XCOM-em, ale dlatego nie będzie to miało miejsca w żadnej istniejącej linii marki. Myślę więc, że można to uznać za nowe IP.”

Jak wiadomo marka XCOM cieszy się wielkim zainteresowaniem, ale czy takie połączenie z Marvelem ma sens?

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-marvel-xcom-game-will-reportedly-let-players-make-their-own-superheroes/

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper