Iza Łęcka Iza Łęcka 09.08.2021 13:27
Overwatch 2 problemy
411V

Overwatch 2 może nie zadebiutować w 2022 roku. Rozwój „trwa dłużej niż oczekiwano”

Blizzard oficjalnie nie podzielił się konkretną datą premiery Overwatch 2, jednak produkcja może nie zadebiutować na rynku nawet w 2022 roku. Deweloperzy mierzą się z pewnymi problemami, które prawdopodobnie niezwykle negatywnie wpłyną na społeczność strzelanki.

W listopadzie 2019 roku zobaczyliśmy pierwszy zwiastun oraz całkiem spory fragment rozgrywki z Overwatch 2. Automatycznie pojawiły się sugestie, że strzelanka może zadebiutować pod koniec 2020 roku, ale Blizzard szybko zdementował wszelkie domniemania, podkreślając, że prace jeszcze trwają. W międzyczasie ogłoszono, że premiera w 2021 roku również nie będzie miała miejsca. Społeczność shootera nadal wierzy, że 2022 rok jest realnym terminem na przystąpienie do nowych zmagań.

Amerykańskie przedsiębiorstwo mierzy się obecnie z coraz bardziej piętrzącymi się problemami, które rykoszetem odbijają się na ich produkcjach – studio między innymi traci sponsorów dla ligi Overwatch. To jednak nie koniec trudności, bowiem zgodnie z najnowszymi plotkami Overwatch 2 nie zadebiutuje na rynku nawet w 2022 roku:

„Słyszałem od wielu osób bliskich mojemu oryginalnemu źródłu z OW2, że prace nad grą trwają dłużej niż oczekiwano. Z tego co się orientuję, premiera w 2022 roku nie wydaje się już prawdopodobna. Mam nadzieję, że to nieprawda i zostanie mi udowodnione, że się mylę.”

Wiadomość potwierdził informator Metro_OW, który udowodnił wielokrotnie, że posiada bardzo dobry kontakt z deweloperami zajmującymi się rozwojem popularnej marki. To on jako jeden z pierwszych określił, kiedy odbędzie się pokaz Overwatch 2.

Insider wspomniał o jeszcze jednym istotnym aspekcie – jeśli Overwatch 2 nie nadejdzie w 2022 roku całe IP może mieć spore problemy. Pierwsza odsłona nie jest już rozwijana, nie otrzymuje oczekiwanej, świeżej zawartości, przez co zainteresowanie pozycją topnieje, a kolejni gracze odwracają się od strzelanki.

Budowana latami społeczność była dla Blizzarda gwarancją sporej grupy odbiorców już na start nowej części. Jeżeli doniesienia okażą się prawdziwe, przed studiem następne wyzwanie.

Źródło: https://gamingbolt.com/overwatch-2-could-skip-2022-development-taking-longer-than-expected-rumor

Tagi: Blizzard Entertainment Overwatch Overwatch 2