Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 08.08.2021 17:45
Overwatch League Coca-Cola
840V

Overwatch League traci najważniejszych sponsorów. Kłopotów Activision-Blizzard ciąg dalszy

Problemy Blizzarda związane z pozwem jaki Stan Kalifornia wystawił studiu za złe traktowanie pracowników mają swoje dalsze konsekwencje nie tylko w działaniach wewnątrz samej Zamieci, ale także z innymi inicjatywami za którymi stoi firma. Tym razem oberwało się Overwatch League.

Blizzard aktywnie pracuje nad tworzeniem i rozwojem wielu organizacji e-sportowych, wśród których są turnieje w StarCraft II, HeartshStone'a, World of Warcraft oraz oczywiście najpopularniejsze w ostatnich latach Overwatch League, czyli najbardziej prestiżowa liga zawodów w amerykańskiego shootera.

Niestety po wspomnianym pozwie ze strony Stanu Kalifornia, trzech największych sponsorów OWL postanowiło zrezygnować z dalszej współpracy, na czym drastycznie ucierpi cała organizacja, zawodnicy i sama gra. Coca-Cola, Kellogg (twórcy Pringlesów) oraz State Farm nie będą od tej pory wspierać zawodów w hicior Blizzarda, przez co pod sporym znakiem zapytania stać będzie dalsze istnienie zarówno tej ligi jak i całej reszty e-sportowych wydarzeń organizowanych w ramach Overwatcha.

O ile Coca-Cola i State Farm rozważają powrót do partnerstwa jak firma rozwiąże swoje problemy, tak kolejny sponsor, T-Mobile zakazuje pokazywania swojego logo podczas transmisji OWL oraz Call of Duty League.

Źródło: https://www.vg247.com/2021/08/06/coca-cola-state-farm-overwatch-league-sponsorship-pull-back/

Tagi: Blizzard Blizzard Entertainment Overwatch