Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.08.2021 11:30
Back 4 Blood Tryb Versus
616V

Back 4 Blood bez kampanii Versus. Fani nie będą mogli mierzyć się z innymi graczami na serwerach

Wiele wskazuje na to, że cisza ze strony twórców na temat popularnego trybu, gdzie jedni gracze wcielali się w zakażonych, a drudzy w ocalałych, nie jest przypadkowa.

Choć wyczekiwana premiera Back 4 Blood zaplanowana jest dopiero na 12 października tego roku, to ekipa z Turtle Rock Studios przygotowała dla fanów całkiem przyjemne demo, które można sprawdzać na różnych sprzętach (prezentację znajdziecie tutaj). Zresztą, oczekiwanie podgrzewa fakt, jak kapitalnie zoptymalizowano grę - zdecydowanie jest na co czekać.

Projekt od dawna nazywany jest "duchowym spadkobiercą serii Left 4 Dead", ale wygląda na to, że nie będzie miał jednego z trybów, w którym zakochali się fani. Mowa o Kampanii Versus, gdzie gracze dzielili się na dwie drużyny - zarażonych oraz ocalałych - i mierzyli się ze sobą w wybranych misjach, walcząc o zwycięstwo. Element rywalizacji robił swoje, więc popularność nie jest żadnym zaskoczeniem.

Informacje o braku wspomnianego trybu wypłynęły w nocy na Twitterze, gdy jeden z użytkowników podzielił się odpowiedzią od Chrisa Astona, jednego z twórców gry, którego złapał na Discordzie. Zapytany o popularną formułę gry, podkreślił, że niekoniecznie wypadłoby to dobrze, ponieważ twórcy skupili się na jak najlepszym dostosowaniu działań defensywnych i to one są kluczowe.

Back 4 Blood - Versus Mode

Źródło: https://gamingbolt.com/back-4-blood-will-not-have-versus-campaign-or-equivalent

Tagi: Back 4 Blood Turtle Rock Studios Warner Bros. Interactive Entertainment