Iza Łęcka Iza Łęcka 06.08.2021 13:44
Apex Legends 2 mld dolarów w 2 lata
670V

Apex Legends z niesamowitym wynikiem. To jedno z najbardziej udanych IP Electronic Arts

Studio Respawn systematycznie dba o nową zawartość w Apex Legends, co spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem wśród społeczności – i zwiększeniem zysków. EA ogłosiło, że pozycja zbliża się do osiągnięcia niesamowitego przychodu.

Produkcja Respawn Entertainment zadebiutowała w 2019 roku i od tego czasu może poszczycić się sporą popularnością wśród graczy. Deweloperzy dbają o stałe utrzymanie zainteresowanie wśród entuzjastów Battle Royale – niedawno mogliśmy się zapoznać z możliwościami nowej Legendy oraz kolejnymi nowinkami zmierzającymi do pozycji.

Okazuje się, że Apex Legends to dla Electronic Arts żyłka złota, a tytuł jest stawiany na równi z taką marką jak chociażby Battlefield – wszystko za sprawą przychodów, jakie generuje gra. Podczas ostatniej konferencji z inwestorami dyrektor finansowy EA Blake Jorgensen ogłosił, iż tytuł Respawn zbliża się do zarobienia 2 miliardów dolarów w ciągu zaledwie dwóch lat od premiery. Ten rezultat czyni grę jedną z najbardziej dochodowych dla wydawcy.

„Respawn oczywiście napędzało niesamowity rozwój Apex, współpracowali z nami wyjątkowo dobrze, aby doprowadzić do tego, co jest teraz - [gra- przyp.red.] zbliża się do prawie 2 miliardów dolarów w biznesie w ciągu 2 lat. To niespotykane w naszej branży”.

Co ciekawe, roczne dochody „Elektroników” z gier jako usług od czasu debiutu Battle Royale wzrosły o 39% w skali roku, a w zeszłym roku finansowym przedsiębiorstwo osiągnęło 4,5 mld dolarów przychodów w tym sektorze – natomiast Apex Legends we wskazanym czasie zarobiło nawet 600 mln dolarów.

„Wyniki gier jako usług również okazały się lepsze niż oczekiwaliśmy, dzięki ciągłemu wzrostowi w Apex Legends” – dodał Jorgensen.

Wydawca przewiduje, że premiera mobilnej wersji produkcji pomoże pomnażać zyski, dlatego szacuje się, że w następnych latach Apex Legends będzie zarabiać rocznie nawet 1 mld dolarów. Przypomnijmy, że to nie jedyna marka, jaką Amerykanie rozwijają. Po ostatnim raporcie finansowym zapowiedziano inwestycje w serię Mass Effect oraz Star Wars Jedi: Upadły zakon

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/80990/apex-legends-to-make-an-unheard-of-2-billion-in-years-ea-says/index.html

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment