Dead Space Remake zadebiutuje szybciej niż sądzimy? Gra może być zaprezentowana pod koniec roku

Plotka
1108V
Dead Space Remake zadebiutuje szybciej niż sądzimy? Gra może być zaprezentowana pod koniec roku
Iza Łęcka | 06.08.2021, 07:00

Premiera przerażającego Dead Space prawdopodobnie odbędzie się szybciej niż mogliśmy przypuszczać. Według najnowszego raportu produkcja może trafić na rynek już pod koniec przyszłego roku, a za kilka miesięcy zobaczymy nowy materiał z pozycji.

Jedną z niespodzianek EA Play Live 2021 niewątpliwie było ujawnienie Dead Space. Pierwszy materiał nie był specjalnie rozbudowany, a stanowił klasyczną zajawkę, która potwierdziła prace nad tytułem, jednak Electronic Arts nie wspomniało nic na temat daty premiery gry.

O survival horrorze opowiedział natomiast Jeff Grubb, który jako jeden z pierwszych ujawnił powstawanie pozycji oraz potwierdził pełny remake. Jego zdaniem tytuł miałby trafić na rynek jako „Dead Space” – nazwa jest nieprzypadkowa dla EA Motive, gdyż ma świadczyć o pełnym remake'u i reboocie całego IP.

Dziennikarz VentureBeat potwierdza, że otrzymał wiadomość od źródeł zaznajomionych ze stanem produkcji i Dead Space powinien zadebiutować jesienią 2022 roku.

„Oznacza to, że jest nieco ponad rok do premiery gry. Oczywiście, w burzliwym przemyśle gier, daty docelowe często się przesuwają. Należy też pamiętać, że EA nie podało jeszcze publicznie ani nie potwierdziło terminu premiery Dead Space”.

EA Motive miałoby jednak znajdować się w zaawansowanej fazie rozwoju pozycji, a pracownicy EA spodziewają się debiutu Dead Space w następnym roku fiskalnym (od 1 kwietnia 2022 roku do 31 marca 2023 roku).

Nie oznacza to jednak, że o klimatycznym powrocie usłyszymy ponownie dopiero w przyszłym roku. Wydawca może nastawić się na intensywną promocję IP i uświadomienie graczy o powrocie marki, więc jeszcze pod koniec roku zobaczymy nowy zwiastun, który może zostać opublikowany na YouTube lub będzie zaprezentowany w trakcie The Game Awards.

Co więcej, Grubb wskazuje, że już pod koniec roku moglibyśmy poznać konkretną datę debiutu, lecz zamiary wydawcy nie są zbyt jasne. W obliczu niepewnego rynku i opóźnień, z jakimi mogą zmagać się zespoły deweloperskie, firmy wolą wstrzymywać się przed ujawnieniem podobnych szczegółów aż do rozpoczęcia ostatniego etapu promocji gry.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/08/05/dead-space-will-launch-in-late-2022-if-development-goes-to-plan/

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper