Mass Effect 4 na pierwszej zajawce! BioWare może rozwijać oryginalną trylogię

Gry
3526V
Mass Effect 4 na pierwszej zajawce! BioWare może rozwijać oryginalną trylogię
Wojciech Gruszczyk | 11.12.2020, 03:48

BioWare nie tylko zaprezentowało nowy zwiastun Dragon Age 4. Deweloperzy potwierdzili, że pracują nad zupełnie nową częścią serii Mass Effect. Na The Game Awards otrzymaliśmy znaczącą zajawkę, która powinna rozgrzać wiernych fanów tego uniwersum.

BioWare nie traci czasu. Twórcy powinni kończyć prace nad Mass Effect Legendary Edition, nadal rozwijają Anthem 2, przygotowują Dragon Age 4 i opracowują także nowy Mass Effect! Już wcześniej otrzymaliśmy zajawki dotyczące tej pozycji, ale ostatnie doniesienia z BioWare były bardzo niepokojące. Jak się jednak okazuje – nowa kosmiczna przygoda powstaje.

BioWare potwierdziło, że produkcja znajduje się „we wczesnej fazie rozwoju”, ale nad tytułem pracuje „zespół weteranów”, więc możemy z zaciekawieniem patrzeć w przyszłość.

Warto jednak przypomnieć, że w zeszłym roku redakcja Kotaku już informowała o grze – w tamtym czasie nad projektem czuwało BioWare Edmonton. Reżyserem gry był Mike Gamble, który pełnił funkcję kierownika do spraw rozwoju przy Mass Effect 2, był producentem Mass Effect 3 i pracował również przy Mass Effect Andromeda. W następnym kroku Gamble został oddelegowany do Anthem.

Pierwsza zajawka pokazuje przedstawicielkę rasy asari i czy może to być Liara? Jak wiadomo deweloperzy dotychczas zaprezentowali tylko jedną asari z brwiami oraz piegami i była to właśnie postać z oryginalnej trylogii... Taka sytuacja sugerowałaby, że BioWare chce kontynuować znane nam wydarzenia. W tle postaci widzimy jeszcze Mud Skippera, który pojawił się na wcześniejszych teaserach.

Warto również spojrzeć na sam początek materiału – widzimy tutaj zbliżenie z kosmosu do galaktyki, ale na horyzoncie znajduje się... Andromeda? W radiu słyszymy rozmowy z Ziemi(?), a nawet widzimy szczątki przekaźnika, który został zniszczony podczas wojny ze Żniwiarzami.

Istotny jest również odłamek pancerza N7, który również powinien sugerować, że deweloperzy mogli porzucić pomysł rozwijania Andromedy i powrócą w lepsze dla siebie rejony.

Źródło: własne

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper