GTA 6 w Red Dead Redemption 2? Gracz przedstawił teaser i szaloną teorię

Gry (plotka)
1819V
GTA 6 w Red Dead Redemption 2? Gracz przedstawił teaser i szaloną teorię
Wojciech Gruszczyk | 03.08.2021, 18:45

Już wcześniej pojawiły się plotki, według których Rockstar ponownie wykorzystuje swoją najnowszą produkcję (Red Dead Redemption 2) do testowania funkcji oraz elementów z przyszłej pozycji (Grand Theft Auto 6). Teraz jednak gracze natrafili na zupełnie inną ciekawostkę – w RDR 2 ma znajdować się odezwa dewelopera dotycząca GTA 6.

Społeczność Rockstar nie może pogodzić się z ostatnimi przeciekami dotyczącymi GTA 6, według których produkcja zadebiutuje dopiero za kilka lat. Trzeba mieć oczywiście świadomość, że GTA 5 nadal sprzedaje się bardzo dobrze, twórcy przygotowują się na premierę next-genowego wydania, a GTA Online notuje rekord za rekordem. Tak naprawdę studio odpowiedzialne za serię nie musi się śpieszyć.

Jeśli jednak wierzyć najnowszej teorii przygotowanej przez fanów, a przedstawionej przez YouTubera o pseudonimie Strange Man – w Red Dead Redemption 2 znajduje się bezpośrednie odwołanie do GTA 6.

Gracze postanowili rozszyfrować list, który możecie znaleźć u kardynała Blanco – jego ciało zostało dobrze przedstawione na materiale. Duchowny napisał wiadomość do swojego brata Rodolfo, który jednak długo nie był zrozumiały dla fanów prac Rockstar.

Według najnowszej teorii – jest to dialog pomiędzy Danem i Samem Houserami, czyli twórcami serii Grand Theft Auto.

Ten pierwszy jako Blanco miał napisać do Rodolfo, a sama rozmowa jest traktowana przez niektórych sympatyków jako dyskusja na temat przyszłości serii Grand Theft Auto. Jeden z braci postanowił wybrać się w długą podróż (Dan Houser opuścił firmę) w pojedynkę, a drugi próbował go przekonać, by tego nie robił.

Gracze są przekonani, że w tekście pojawiają się wzmianki, w których Dan próbuje przekonać Sama, że wydawca (Take-Two) tak naprawdę nie chce tworzyć gier dla fanów, a zamiast tego woli skupić się na finansach i zarabianiu na GTA 5 oraz GTA Online.

Dan miał próbować przekonać Sama, że skupienie się wyłącznie na GTA Online jest ryzykowne – drugą opcją byłoby przyspieszenie premiery GTA 6, ale to oczywiście wpłynęłoby na wyniki Take-Two, do czego wydawca nie chciał dopuścić.

Choć może brzmieć to jak kolejna szalona teoria fanów Rockstar, to jednak warto zauważyć ważny szczegół – duchowny wyruszył na misję na „wschód”, która zdaniem teorii miała prowadzić jednego z braci na Florydę. Według plotek to właśnie w tym miejscu ma odbyć się akcja Grand Theft Auto 6, a dodatkowo Blanco to podobno bezpośrednie nawiązanie do kolumbijskiego barona (Griseldy Blanco), który uczestniczył w wojnie narkotykowej w Miami, co ma również potwierdzać umiejscowienie wydarzeń.

GTA 6 w Red Dead Redemption 2? Gracz przedstawił teaser i szaloną teorię

Źródło: https://areajugones.sport.es/videojuegos/gta-6-podria-haber-sido-adelantado-en-red-dead-redemption-2-segun-esta-elaborada-teoria/ https://www.gry-online.pl/newsroom/informacje-o-gta-6-znalezione-w-rdr-2-odkrycie-fana-moze-potwierd/z02035f

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper