Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.07.2021 16:42
Cyberpunk 2077 z naprawioną minimapą
1849V

Cyberpunk 2077 z naprawioną minimapą. Gracz zadbał o oczekiwaną funkcję

Fani Cyberpunka 2077 nie zamierzają wyłącznie czekać na ruchy CD Projekt RED. Jeden z graczy przygotował modyfikację, dzięki której sympatycy pozycji na PC mogą skorzystać ze znacznie lepiej działającej minimapy. Społeczność czekała na poprawki od listopadowej premiery.

W ostatnich dniach pojawiły się plotki dotyczące aktualizacji lub nawet DLC do Cyberpunka 2077, jednak nadal nie otrzymaliśmy oczekiwanych informacji od CD Projekt RED. Możemy mieć pewność, że prace nad ulepszeniem i rozbudową gry wciąż trwają, jednak trudno powiedzieć, kiedy pliki zostaną wydane.

W Sieci furorę robi jednak nowa aktualizacja, która poprawia działanie minimapy w Night City. Autor zadbał o dynamiczny zoom oparty na prędkości w trakcie jazdy samochodem, a nawet konfigurowalne zbliżenie podczas przechadzania się po mieście.

DJ_Kovrik (autor modyfikacji) znalazł czas, by po prostu dostosować wyświetlanie odpowiedniej trasy podczas szybkiego przemieszczania się po Night City. W aktualnej wersji błąd powoduje, że czasami gra zbyt wolno przedstawia odpowiednią informację i gracze muszą często zawracać, ponieważ przejeżdżają uliczkę.

Twórca pracy podkreślaj jednak, że w Cyberpunku 2077 nie można w normalny sposób zaktualizować minimapy, więc musiał on wykorzystać „garść hacków”, by móc wpłynąć na pozycję. Z tego powodu DJ_Kovrik ostrzega, ale prawdopodobnie nie wpłynie to negatywnie na działanie produkcji.

Pliki z Improved Minimap Zoom wylądowały na NexusMods.com, a prezentację moda znajdziecie TUTAJ.

Źródło: https://wccftech.com/cyberpunk-2077-new-mod-minimap-zoom/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077