Iza Łęcka Iza Łęcka 28.07.2021 07:35
Abandoned
1936V

Twórcy Abandoned igrają z fanami Metal Gear Solid. Tajemnicze zdjęcie pobudziło nowe teorie

Jeszcze kilka tygodni temu deweloperzy Abandoned zarzekali się, że nie są połączeni z Hideo Kojimą, tymczasem najnowsze zdjęcie bezpośrednio odwołuje się do serii Metal Gear Solid. Powstają następne spekulacje, w których produkcja jest łączona z japońskim deweloperem.

W tym tygodniu Blue Box Game Studios ujawniło szczegóły dotyczące Abandoned The Realtime Experience – już w czwartek wystartuje możliwość pobrania aplikacji, natomiast kilka dni później opublikowany zostanie pierwszy zwiastun. Po ogromnym szumie i wielu przypuszczeniach można było sądzić, że zainteresowanie tytułem nieco stopniało, jednak wystarczyła publikacja jednej niewyraźnej grafiki, by gracze ponownie dyskutowali o autorach gry.

Na Twitterze Abandoned pojawiło się zdjęcie prezentujące tytuł i platformę (aplikacja będzie dostępna wyłącznie na PS5), lecz w tle dostrzeżemy prawdopodobnie mężczyznę z opaską na oku. Widoczny jest również zamazany napis, który powinien przedstawić ostateczną nazwę gry lub deweloperów odpowiedzialnych za projekt.

Fani automatycznie połączyli ujęcie z serią Metal Gear Solid, co doprowadziło do kolejnej serii spekulacji dotyczących studia, produkcji i ich powiązań z Hideo Kojimą. Nie ulega wątpliwości, że inicjatywy zespołu są jak najbardziej zaplanowane i służą jednemu: zwiększeniu zainteresowania zbliżającą się prezentacją.

Należy podkreślić, że Snake posiadał opaskę na drugim oku, jednak gracze wysnuli następną teorię – bohater Abandoned może spoglądać w lustro, widząc swoje odbicie.

W nawiązaniu do napisu przytoczono kilka propozycji – wszystkie powiązane są z Hideo Kojimą lub Silent Hill:

Intrygująco prezentuje się również porównanie tajemniczej postaci z Goro Majimą z serii Yakuza:

Źródło: Twitter: BBGameStudios

Tagi: Abandoned Blue Box Game Studios hideo kojima