Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.07.2021 11:11
NEO: The World Ends With You zgarnia nawet 10/10 w recenzjach. Przegląd ocen i długość rozgrywki
1164V

NEO: The World Ends With You zgarnia nawet 10/10 w recenzjach. Przegląd ocen i długość rozgrywki

Dziś dzień, na jaki czekało wielu fanów jRPG-ów. Na rynek wbija się NEO: The World Ends With You od Square Enix.

Kontynuacja klasyka z DS-a zbiera wiele pochwał w pierwszych recenzjach. Nowa gra Square Enix otrzymała już nawet dwie maksymalne noty. Na werdykt 10/10 zdecydował się serwis Gfinity, GameSkinny oraz Noixy Pixel.

"W grze praktycznie nigdy nie ma chwili na nudę - tempo narracji jest bardzo wysokie. NEO to wszystko, czego fani mogli oczekiwać po sequelu i znacznie więcje. To nie tylko najlepsze jRPG 2021 roku, ale prawdopodobnie również najlepsza gra całego roku" - napisał redaktor GameSkinny.

Na przeciwnym biegunie mamy recenzję IGN (ocena 7/10), w której pojawia się trochę krytyki NEO: The World Ends With You. Redaktor IGN pochwalił to, że scenariusz domyka pewne niewyjaśnione wątki z gry na DS. Niestety nowe postacie i wątki nie są przy tym tak ciekawe, jak znani już bohaterzy i poprzednio eksponowane motywy. Niższą ocenę wystawiła też redakcja CGMagonline, która podkreśla, że tytuł ma problemy techniczne na Switch. Największy kłopot w tym przypadku to niestabilny framerate, co objawia się nie tylko podczas walk, ale również podczas zwykłej eksploracji miejscówek.

Ile czasu zajmuje przejście NEO? Redakcja GameSpew napisała, że zaliczenie produkcji zajęło jej nieco ponad 30 godzin, co wydaje się bardzo satysfakcjonującym wynikiem.

Średnia ocena NEO: The World Ends With You to aktualnie 8,3/10 (dane z Metacritic).

 

Tagi: neo NEO: The World Ends with You Recenzje Square Enix