Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.07.2021 09:26
Nintendo przypomniało sobie o 3DS. Nowa aktualizacja systemowa
631V

Nintendo przypomniało sobie o 3DS. Nowa aktualizacja systemowa

Nintendo po długim czasie przypomniało sobie o 3DS-ie. Bardzo popularna przenośna konsolka dorobiła się właśnie aktualizacji systemowej.

Nintendo długo nie wypuszczało nowego firmware'u dla 3DS. Ostatnie pliki aktualizacji systemowej wydano w listopadzie 2020 roku. Japoński oddział firmy poinformował o publikacji nowych plików systemowych 11.15.0-47 na Twitterze. Nintendo nie jest specjalnie wylewne w przedstawianiu nowości w tej aktualizacji - firma stwierdziła po prostu, że dopracowała w aktualizacji "stabilność systemową i ulepszyła doświadczenie użytkownika". Znaczy to tyle, że prawdopodobnie Nintendo zwiększyło zabezpieczenia antypirackie w tej poczciwej przenośnej konsolce.

Oczywiście nietrudno zauważyć, że wsparcie software'owe dla 3DS maleje z każdym miesiącem - nie tylko firmy first party, ale również inni deweloperzy już od dawna wolą tworzyć produkcje na Switcha, który traktowany jest jako nowa generacja handheldów (trochę wbrew wcześniejszym zapowiedziom Nintendo, które zarzekało się w okolicach 2017 roku, że 3DS będzie jeszcze bardzo długo atrakcyjną alternatywą dla Switcha).

Wiemy, że w Japonii zakończyła się już produkcja wszystkich modeli 3DS. Wygląda też na to, że Nintendo przygotowuje się do wygaszania ważnych funkcji związanych z działaniem eShop na tej konsoli. Firma zapowiedziała w zeszłym tygodniu, że wyłączy niedługo płatności kartą kredytową na 3DS-ach i Wii U.

Źródło: https://mynintendonews.com/2021/07/27/the-3ds-firmware-has-been-updated-to-version-11-15-0-47/
https://www.dualshockers.com/nintendo-3ds-update-today-july-27-firmware-11-15-0-47/

Tagi: 3DS firmware Nintendo