Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.07.2021 09:18
Nintendo wyłączy obsługę kart płatniczych w eShop na 3DS i Wii U. Informacje z Japonii
613V

Nintendo wyłączy obsługę kart płatniczych w eShop na 3DS i Wii U. Informacje z Japonii

Wygląda na to, że Nintendo przymierza się powoli do wygaszenia pewnych funkcji systemu cyfrowej dystrybucji na 3DS i Wii U. 

Okazuje się, że od przyszłego roku gracze z Japonii nie będę mogli, korzystając z 3DS i Wii U, kupować gier przy użyciu kart płatniczych poprzez eShop. Nadal możliwe jednak będą na tych platformach zakupy w oparciu o karty prepaid - w ten sposób wciąż będzie można nabywać gry na 3DS i Wii U drogą cyfrową.

Nowa regulacja wejdzie w życie na rynku japońskim od 18 stycznia 2022 roku. Tego dnia Nintendo wyłączy możliwość wykonywania zakupów z pomocą kart płatniczych na 3DS i Wii U. Ogłoszenie dotyczy obecnie tylko Kraju Kwitnącej Wiśni, więc nie wiadomo jeszcze , jak szybko takie zmiany dotkną również Amerykę Północną i Europę.

Warto w tym miejscu pamiętać, że można połączyć swój Nintendo Network ID (NNID) z posiadanym 3DS/Wii U i z Nintendo Account. W ten sposób otrzymujemy dzielone zasoby między platformami (3DS/Wii U/Switch) i możliwość kupowania gier bezpośrednio z portalu Nintendo - nie tylko przy użyciu kart płatniczych, ale też np. kart doładowujących prepaid.

Źródło: https://www.vgchartz.com/article/449852/nintendo-of-japan-3ds-and-wii-u-eshops-to-no-longer-accept-credit-cards-starting-january-18-2022/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+VGChartz+(VGChartz)

Tagi: 3DS Nintendo wii u