Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.07.2021 22:29
DualSense od PS5 w prototypowej wersji
1884V

DualSense od PS5 w prototypowej wersji na zdjęciach. Sony długo rozwijało czarną wersję pada

Potwierdzają się plotki dotyczące czarnej wersji DualSense. Kontroler jeszcze w wersji prototypowej otrzymał oczekiwaną przez wielu graczy obudowę, jednak Sony na ostatniej prostej zdecydowało się wyróżnić sprzęt i postawiło na białą wersję.

Jak wiadomo Sony w zeszłym roku wrzuciło na rynek białą wersję PlayStation 5, do której dorzucono akcesoria w identycznym kolorze. Firma zaskoczyła szeroką publikę nie decydując się na czarną obudowę, ale Japończycy przez długi czas pracowali właśnie nad taką edycją DualSense.

W sierpniu ubiegłego roku wspominałem na portalu o tajnym padzie znalezionym przez graczy na Tajwanie – czarna bryła otrzymała białe przyciski. Sony wrzuciło już na rynek sprzęt, w którym kwadrat, trójkąt, kółko, krzyżak, Share oraz Options są czarne, ale możemy potwierdzić, że nietypowa konstrukcja naprawdę istniała.

Developer Jeff, który wcześniej zaprezentował Alfę DualSense, potwierdza, że czarny kontroler z białym przyciskami to prototyp w wersji beta. Sony do końca próbowało różnych rozwiązań, ale w ostateczności na rynek trafiła biała edycja.

Miejmy nadzieję, że potwierdzą się także plotki dotyczące opracowania nowych paneli do PS5 przez producenta PlayStation – chętnie wymieniłbym białe boki i zastąpił je ciekawym motywem z grami Sony.

DualSense - czarny i białe przyciski - 1

DualSense - czarny i białe przyciski - 2

Źródło: Twitter: OfficialDevJeff

Tagi: DualSense playstation 5 PS5 Sony