Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2021 20:28
Forza Horizon 5
2792V

Forza Horizon 5 wygląda pięknie. Gameplay pokazuje zróżnicowane biomy, a twórcy potwierdzają szczegóły

Playground Games zakończyło kolejny stream prezentujący nowości przygotowane dla Forza Horizon 5. Twórcy skupili się tym razem na samym Meksyku i nie tylko pozwolili nam spojrzeć na nowe ujęcia z rozgrywki, ale potwierdzili także kolejne szczegóły dotyczące wyścigów.

Listopadowa premiera Forza Horizon 5 nie jest w żaden sposób zagrożona, więc twórcy z Playground Games chętnie opowiadają o kolejnych elementach gry oraz pokazują nowe ujęcia z oczekiwanych wyścigów.

Podczas streamu pokazano 3 z 11 biomów – gracze mogą spojrzeć na gęstą dżunglę, bagniste tereny oraz miejscówkę obok wulkanu. Ta ostatnia lokacja jest „największym miejscem geograficznym i najwyższym punktem w grze Forza”.

Gracze mogą jednak liczyć na znacznie większą różnorodność miejscówek:

Pory roku w Forza Horizon 5 będą zmieniać się, co tydzień, więc gracze systematycznie będą zaskakiwani nową pogodą, z którą jest oczywiście związany gameplay. Twórcy już wcześniej potwierdzili lokalną, dynamiczną pogodę dla każdego z regionów.

Autorzy zaprezentowali nowe ujęcia z gry, a na blogu Microsoftu dodano serię screenów – trzeba przyznać, że Forza Horizon 5 będzie wyglądać cudownie.

Dla wielu graczy to właśnie tytuł Playground Games może okazać się najlepszą opcją, która zachęci niezdecydowanych do konsol Microsoftu. Pod koniec roku tylko amerykańska korporacja zaproponuje tak rozbudowane i dobrze wyglądające wyścigi.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/07/26/exploring-the-biomes-and-seasons-of-forza-horizon-5/
https://www.windowscentral.com/forza-horizon-5-lets-go-4-stream

Tagi: Forza Horizon 5 PlayGround Games Xbox Game Studios